Znajdziesz nas na:

Główna

AKTUALIZACJA: Zawirowań okołoboiskowych ciąg dalszy.

Kliknij przycisk ← lub →, by przełączyć

Piłkarska Polska jakiś czas temu żyła casusem III ligi gr. IV, gdzie rozpętała się awantura, która z drużyn – Hutnik Kraków czy Motor Lublin – znajda się szczebel rozgrywkowy wyżej w następnym sezonie. Teraz może dojść do sytuacji, gdzie trzy ekipy z regionu mogą wrócić do gry!

A to za sprawą wczorajszych obrad Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Podczas nich zdecydowano, że jeśli władza (rząd) zezwoli to zespoły, które w IV ligach oraz okręgówkach zajmowały miejsca 1-4 będą toczyły boje między sobą. Na jakich zasadach? Prezentujemy poniżej:

…aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu.Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Co to oznacza? W przeciągu miesiąca (konkretnie 10, 13 i 17 czerwca) każda z ekip ma zagrać jeszcze 3-krotnie. Taką szansę otrzymają: MKS Piaseczno (IV liga), Sparta Jazgarzew i Laura Chylice (Liga Okręgowa). Poniżej przedstawiamy potencjalne terminarze (sugerujemy się kolejnością spotkań, jakie miały być rozgrywane, co znaczy że może się nie pokrywać z rzeczywistością)

10 czerwca

IV Liga

Radomiak II Radom – MKS Piaseczno

Liga Okręgowa

Ursus II Warszawa – Laura Chylice

Okęcie Warszawa – Sparta Jazgarzew

 

13 czerwca

IV Liga

MKS Piaseczno – Victoria Sulejówek

Liga Okręgowa

Sparta Jazgarzew – Ursus II Warszawa

Okęcie Warszawa – Laura Chylice

 

17 czerwca

IV Liga

MKS Piaseczno – Błonianka Błonie

Liga Okręgowa

Sparta Jazgarzew – Laura Chylice

 

Jednak trzeba pamiętać o kluczowej sprawie – jeśli nie będzie zgody władz państwowych na powyższy scenariusz – wówczas ten news może spokojnie zostać wyrzucony na śmietnik historii

Kliknij przycisk ← lub →, by przełączyć

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna