Znajdziesz nas na:

Główna

Złoty krążek i błękitna sztafeta wróciły do Piaseczna

W marcu reprezentanci szkół podstawowych dwukrotnie pojawili się na tafli lodowiska w Piasecznie gdzie po raz pierwszy od kilkunastu lat rozegrano rywalizację „Złotego Krążka” (dla chłopców) i „Błękitnej Sztafety” (dla dziewcząt).

 

Miało to miejsce 6 i 23 marca.  Obie konkurencje to sprawdzian łyżwiarskich umiejętności uczniów ze szkół podstawowych. Konkurencja chłopców jest sprawdzianem umiejętności jazdy na łyżwach, ale też prowadzenia krążka i oddawania strzałów. Dziewczyny zaś bardziej koncentrują się na jeździe.
Rywalizacja polega na wykonaniu przez każdego reprezentanta szkoły danego zadania np. pokonanie slalomu, jazda tyłem itp. Następnie czasy są zliczane i wygrywała ta szkoła, której uczniowie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami najszybciej.
Rozgrywki wróciły do Piaseczna po wielu latach przerwy ,dzięki Panu Łukaszowi Sibińskiemu, byłemu łyżwiarzowi figurowemu i hokeiście który działa na rzecz promowania sportu na naszym Piaseczyńskim lodowisku ,oraz dzięki pomocy autora tekstu.

I tak w Złotym Krążku brały udział 3 szkoły z wynikami :

I Szkoła Marzeń (w Piasecznie)
II Szkoła Podstawowa nr 1 (w Piasecznie)
III Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki (w Głoskowie)

W Błękitnej Sztafecie zaś drużyny:

I Szkoła Podstawowa nr 1 (w Piasecznie) z kapitanem Oliwią

II Szkoła Podstawowa nr 1 (w Piasecznie) z kapitanem Gosią

III Szkoła Marzeń (w Piasecznie)
IV Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki (w Głoskowie)

Marek Herbst fot. i vid. za Ice Bear Academy

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna