Znajdziesz nas na:

Główna

Wybory od strony sportowej – Piaseczno (CZĘŚĆ 2)

Kiedyś powstał już podobny tekst. Miało to miejsce 4 lata temu w czasach gdy ordynacja wyborcza wymusiła utworzenie Jednookręgowych Obwodów Mandatowych. Takich na terenie Piaseczna powstało wówczas 23. Teraz wrócono do wariantu obejmującego szerszą powierzchnię. Co ma to do szans dla osób związanych ze sportem?

UWAGA: Redakcja serwisu nie utożsamia się z żadnym z podanych poniżej kandydatów, nikogo oficjalnie nie popiera ani nie utożsamia się z poglądami prezentowanymi przez kandydatów a artykuł jedynie prezentuje persony które mogą cokolwiek zrobić dla szeroko pojętego dobra związanego ze sportem.

W drugiej części przyjrzymy się kandydaturom osób które będą mogły zostać wybrane w okręgach nr 2 i 3. Obszar został podany TUTAJ.

Okręg 2 (7 mandatów, 47 kandydatów)

 

Artur Maicki (Komitet Nasz Sport i Kultura – Wspólne Razem. Lista nr 16, pozycja 1)

Jedna z kluczowych postaci która miała wpływ na obecny kształt MKS-u Piaseczno po reaktywacji, radny obecnej kadencji. Podobnie jak w przypadku Jarosława Ludwiniaka który kandyduje z pierwszego okręgu – przede wszystkim będzie liczył na głosy osób skupionych wokół klubu oraz osiedli znajdujących się na wschód od ul. Puławskiej.

Szanse: 65%

Patryk Dudzicki (Komitet Nasz Sport i Kultura – Wspólne Razem. Lista nr 16, pozycja 4)

Kandydat ten zasłynął z prowadzenia rozgrywek piaseczyńskiej PlayAreny, organizacji kilku turniejów charytatywnych. W ostatnim czasie zaangażowany w autorski projekt „El Pistolero” którego owocem (na ten moment) będzie pierwsza w historii powiatu drużyna uczestnicząca w zawodach ligowych w futsalu a czytelnicy mogą pamiętać go z lat 2014-2016 gdy współtworzył nasz serwis. Smykałka organizatora jest lecz czy to wystarczy by dołączyć do 23-osobowego gremium mającym wielki wpływ na samo Piaseczno? Niekoniecznie zważając na innych, bardziej doświadczonych rywali z innych komitetów. Chociaż… nie takie cuda się działy 4 lata temu.

Szanse: 28%

Krzysztof Dudek (Komitet Nasz Sport i Kultura – Wspólne Razem. Lista nr 16, pozycja 7)

Twórcy kobiecej sekcji piłkarskiej przy GOSiR-ze a późniejszych GOSiRek nie trzeba przedstawiać. Radny w latach 2010-2014. Poprzednio w swoim okręgu (wówczas panowały inne zasady o których przypominamy w tym miejscu)  miał niewielkie szanse na dostanie się do Rady Miejskiej. Wbrew pozorom również teraz nie będzie to takie proste a to za sprawą innych, bardziej wpływowych postaci lokalnego samorządu.aa

Szanse: 19%

 

Okręg 3 (5 mandatów, 38 kandydatów)

 

Adam Marciniak (koalicja Platforma Nowoczesna. Lista nr. 4, pozycja 2)

Tym razem nie osoba która ma bezpośredni związek ze sportem (nie licząc w przeszłości) lecz go wspiera. Ostatnio głośno stało się o tym jak pomógł finansowo Jedności Żabieniec czy patronował wydarzeniom organizowanym przez stowarzyszenie „Kondycja”. Poza tym jest sołtysem Żabieńca i radnym obecnej kadencji co pozwoliło mu na zebranie cennego doświadczenia. Szacunek jakim jest darzony przez sąsiadów mieszkańców Żabieńca na pewno zaprocentuje. 

Szanse: 65%

Wojciech Mika (Komitet Nasz Sport i Kultura – Wspólne Razem. Lista nr 16, pozycja 2)

I kolejna persona która wspiera sport a nie uczestniczy w tej dziedzinie życia w dosłownym znaczeniu tego słowa. Sołtys Chylic dzięki którego staraniom w ostatnich kilku latach doszło do szeregu zmian na obiekcie Laury. Tylko czy doświadczenie jako łącznik na linii władze-mieszkańcy oraz podjęcie decyzji o kandydowaniu z ramienia NSiK-WR wystarczy by uzbierać w najsilniej obsadzonym okręgu (47 kandydatów) pozwoli na sukces? Szczerze to wątpimy.

Szanse: 12%

fot. Grojec24.net

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna