Znajdziesz nas na:

Główna

Wikingowie z Elbląga zwycięzcami pierwszej edycji.

Pierwsza edycja dziecięcego Turnieju Hokejowego o Puchar Piaseczna przeszła do historii. Podczas zawodów mieliśmy dużo emocjonujących momentów w poszczególnych spotkaniach, których by się nie powstydziły kluby z ligi amerykańskiej NHL. Na jedynym lodowisku w obrębie podwarszawskim najlepiej sobie poradzili Wikingowie Elbląg. Gospodarze Piruet Piaseczno zajęli trzecie miejsce.

Do turnieju zgłosiły się cztery ekipy.  Piruet Piaseczno, Olimpia Elbląg, Legia Warszawa oraz Piranie Skarżysko Kamienne.

Po około dwóch i pół godzinach rozgrywek,  takimi wynikami zakończyły się poszczególne potyczki:

Piruet Piaseczno-Wikingowie Elbląg  1:7

Piruet Piaseczno-Piranie Skarżysko Kamienne 4:3

Piruet Piaseczno- Legia Warszawa 4:5

Legia Warszawa- Piranie Skarżsysko Kamienne 4:3

Legia Warszawa- Wikingowie Elbląg 3:5

Wikingowie Elbąg- Piranie Skarżysko Kamienne 8:2

Jak  już wspomnieliśmy, całe zawody wygrali Wikingowie z Elbląga. Dobry humor trenera Ireneusza Wala, był jak najbardziej na miejscu.

 

Drugie miejsce warszawskiej Legii trzeba określić jako wielki sukces. Legioniści przyjechali tylko we trzech, przez co ich trener nie mógł robić zmian.  Brawa dla chłopaków

Trzecie miejsce przydło hokeistom z Piaseczna, dla których były to dopiero drugie zawody w hokeju. Wysoka porażka z faworytami była zrozumiała, lecz w drugim spotkaniu z Legią, mogli się pokusić o dobry rezultat i kto wie, czy by to Pirutet nawet nie zajął drugiego miejsca. Co nam powiedzieli członkowie ekipy?

 

Czwartą ostatnią ekipą byli zawodnicy Pirania Skarżysko Kamienne. Ich trener Dariusz Mosiołek oceniając na chłodno występ swoich podopiecznych stwierdził, że niestety lenistwo na treningach było powodem  końcowych rezultatów.

 

Najlepsze trzy ekipy zostały nagrodzone medali i pucharami. Nie zabrakło też indywidualnych wyróżnień dla: najlepszego napastnika Mikołaja Hodyry z Piaseczna, najlepszej bramkarki Marysi Mosiołek, najlepszego obrońcy Oliwiera Bako z warszawskiej Legii oraz w kategorii debiutant małego chopca Szymona Szlązaka z Pirueta.

 

foto: Antoni Sławiński

video i wywiady: Krzysztof Mogilski 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna