Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Turniej miast ligi Playarena: Reprezentacja Piaseczna jednym z faworytów (Aktualizacja)

4 marca na Soccer Arena w Warszawie rozegrany zostanie Turniej Miast ligi Playarena. Celem tych zawodów jest sprawdzenie najlepszych zawodników z poszczególnych miast w kontekście powołań do kadry Polski na tegoroczne ME w piłce 6 osobowej. Nie zabraknie też Reprezentacji Playarena Piaseczno. 

Po raz drugi w historii zostaną rozegrane te rozrywki. Wcześniej podobny turniej zorganizowano w Toruniu ale było to na mniejszą skalę. Tym  razem ma być to zrobione z pompą a poziom zawodów ma diametralnie wzrosnąć.

Do turnieju zgłosiło się narazie sześć ekip reprezentujących poszczególne miasta: Piaseczno, Łódź, Toruń, Warszawa, Pruszków, Nowy Dwór Mazowiecki.  Powołani piłkarze bedą to najlepszymi zawodnikamui  wyselekcjonowani z poszczególnych lig.

Jak nam powiedział Patryk Dudzicki lista powołań zostanie opublikowana w środe. Na pytanie serwisu playarena.pl na co liczy Dudzicki na tym turnieju:

Nigdy nie rozumiałem trenerów, którzy z góry wypowiadają się o walce o utrzymanie. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe i zawsze trzeba walczyć o pełną pulę. Ta walka może Ci się nie udać, ale nie możesz, w głowie, z góry skazywać się na porażkę. Oczywistym jest więc, że za cel stawiamy sobie zwycięstwo w każdym kolejnym meczu tego turnieju. Rywale to ścisła czołówka, ale my jako, bądź co bądź lider rankingu reprezentacji miast, nie mamy prawa obawiać się kogokolwiek. Poprzeczka będzie zawieszona wysoko, ale dla naszego zespołu nie stanowi to problemu, wręcz przeciwnie, dodatkową motywację. Nie chcę z góry wieszać nikomu medali na szyi. Poziom drużyn na tym turnieju będzie niesłychanie wyrównany i o tym kto zwycięży zadecydują detale. Osobiście mam jedynie nadzieję, że zwycięży dobry, ofensywny futbol, a moi zawodnicy zaprezentują na murawie pełnię swoich piłkarskich umiejętności.

Odważne słowa. Nic tylko czekać do 28 lutego na listę powołań do kadry Playarena Piaseczno i do samych zawodów.

Organizatorami zawodów są ambasadorzy ligi Playarena Warszawa. Podczas zawodów będzie obecny selekcjoner kadry Polski w piłce 6 osobowej Klaudiusz Hirsh.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie