Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Sparta i Jedność bez sterników

W ostatnim czasie doszło do dwóch rezygnacji z posad trenerskich. Co łączy obydwie decyzje? To, że obaj szkoleniowcy przez trzy sezony prowadzili swe zespoły. 

Zaczynamy od Marka Gołębiewskiego. Poza dowodzeniem klubem z Jazgarzewa prowadził w tym samym czasie odnoszące spore sukcesy drużyny juniorskie stołecznej Escoli.

W klubie przy Źródlanej spędził trzy lata zastępując idącego wówczas na trenerską emeryturę Witolda Faliszewskiego. W tym czasie trzykrotnie z rzędu doprowadzał do sytuacji gdy drużyna kończyła sezon na 7 lokacie, ponadto w sezonach 15/16 i 16/17 dowodzona przez niego drużyna awansowała do strefy medalowej Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Trochę inna historia związana jest z Dariuszem Zabiżewskim. Były już szkoleniowiec Jedności notował wysokie wyniki w A-klasie (ani razu prowadzona przez niego ekipa nie spadłą poniżej 5 lokaty) . Jak udało nam się ustalić wizja rozwoju drużyny przedstawiona trenerowi przed zarządem różniła się dość diametralnie od tej założonej przez kilkuosobowe gremium. Ponadto frekwencja na treningach od dłuższego czasu wynosiła zazwyczaj 5-6 zawodników co doprowadziło do sytuacji takiej że część piłkarzy zastanawia się nad powieszeniem butów na kołek.

Kto przejmie stery w klubie z Leśnej? Był jakiś czas temu by jeden z graczy zasiadł na ławce trenerskiej lecz idea upadła. Dlatego włodarze rozglądają się za kimś z zewnątrz, niezwiązanym wcześniej z klubem.

fot. Archiwum PSNews/KM

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa