Znajdziesz nas na:

Główna

Po sezonie: Karty przebrane cz.1

Nie da się ukryć że okres między sierpniem zeszłego roku a połową czerwca doprowadził do wielu nader ciekawych rozstrzygnięć. Awanse/spadki – ani jednego ani drugiego nie dało się uniknąć a rozrzut wyjątkowo spory.

II Liga Kobiet

GOSiRki Piaseczno – 7 miejsce

Niecały rok temu – mimo utrzymania się w Ekstralidze – pojawiła się wieść o wycofaniu się z rozgrywek. O okolicznościach rezygnacji przypominamy tutaj. W zespole zostało tylko kilka piłkarek z tamtego składu, były to: Kaja Ożgo, Magda Dudek (które wspomagały szkoleniowca – Tomasza Dudka), Maja Rębiś i Karolina Sobala. Do których dołączyły młode wychowanki (nieraz dopiero wkraczające w świat poważniejszego futbolu) i  – co trzeba przyznać – taka mieszanka nadspodziewanie dobrze stawiała czoło bardziej zaprawionymi w boju rywalkami. W pewnym momencie znajdowały się tuż za podium. Inna sprawa że zapłatą była słabsza wiosna (ostatnia wygrana pod koniec kwietnia i rezygnacja z wyjazdu na ostatni mecz do Suwałk) lecz można tłumaczyć to zmęczeniem materiału. Ogromna prośba – wskażcie podobną drużynę której nie dotyka ten problem, grającej w tym samym, bardzo młodym składzie cały, debiutancki wręcz sezon i osiąga wysokie cele, wtedy może liczyć na drobną niespodziankę od nas.

Najskuteczniejsze:

Julia Mordel – 10 bramek

Martyna Borkowska – 7 bramek

Oliwia Malesa, Alicja Pangowska – po 3 bramki

Ocena redakcji: 4

IV Liga

Sparta Jazgarzew – 7 miejsce

Jedna z mocniejszych „na papierze” lecz – w przeciwieństwie do przeszłości – najmniej przewidywalna. Co i rusz z Wólki Kozodawskiej dobiegały sygnały o rychłej likwidacji zespołu z powodów finansowych. Grzebano drużynę prowadzoną przez Marka Gołębiewskiego w tym czasie kilkukrotnie. Jednak – jak pokazała rzeczywistość – niesprawiedliwie, czego dowodem jest dziękczynny wpis na prywatnym profilu szkoleniowca IV-ligowca.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217274310715874&set=a.1096404736408.2017166.1415298528&type=3

Najkuteczniejsi

Konrad Rudnicki – 20 bramek

Bartosz Orłowski – 12 bramek

Mateusz Vogtman – 7 bramek

Ocena redakcji: 4+


MKS Piaseczno – 11 miejsce

Dla ekipy mniej doświadczonej w IV-ligowych bojach pierwszy miesiąc był wręcz katastrofalny. We wrześniu podjęto decyzję o zmianie trenera a Tomasza Grzywnę zastąpił Igor Gołaszewski, który na stadion przy 1 Maja wrócił po 22 latach. W przerwie zimowej ściągnięto co lepiej zapowiadających się zawodników w tym Zbigniewa Obłuskiego (jako jedynego z obecnej kadry pamiętającego wydarzenia sprzed prawie dekady) lecz mimo tych ruchów efekt był mizerniejszy niż oczekiwania fanów biało-niebieskich.

Najskuteczniejsi

Łukasz Krupnik – 16 bramek

Filip Jadacki – 8 bramek

Dominik Witkowski – 7 bramek

Ocena redakcji: 3-


Perła Złotokłos – 16 miejsce

Jak mawia pewien ceniony ekspert od niższych lig:

Beniaminkiem można nazwać tylko taką drużynę która nigdy przedtem w swej historii nie grała na danym poziomie rozgrywkowym.Pan Waldemar

Takim beniaminkiem była Perła. Przez kilka lat ekipa Jacka Rzeplińskiego (a wcześniej Krystiana Kopeckiego) pukała do drzwi najwyższej ligi na Mazowszu. Gdy wreszcie drzwi zostały otwarte – za nimi spotkała ich brutalna rzeczywistość. Styl który dał im awans z okręgówki nie pokrywał się zupełnie z wymogami stawianymi przez piłkarskie realia. Inna sprawa że rozstrzygnięcia na boisku nie do końca oddawały to, co zapisuje się w kronikach, czyli wyniki. Po końcowym gwizdku ostatniego meczu najczęściej padające stwierdzenie to „Koniec przygody życia, trzeba walczyć dalej„. I na tym najlepiej się zatrzymać.

Najskuteczniejsi

Adam Piotrowski – 7 bramek

Bartłomiej Arak – 4 bramki

Moatasem Aziz i Cezary Kur – po 3 bramki

Ocena redakcji: 2

Liga Okręgowa

KS Konstancin – 9 miejsce

Wydawało się że po 3-letnim powrocie do LO może być tylko gorzej – odpływ zawodników, funduszy jakimi może dysponować klub. Rok temu na ławkę trenerską powrócił Michał Madeński i trzeba przyznać że mając do dyspozycji sporą ilość piłkarzy którzy w główne mierze poprzedni sezon spędzili zwiedzając z poziomu murawy A-klasowe stadiony poszło dość dobrze.

Najskuteczniejsi

Piotr Grzelka – 9 bramek

Dominik Bartnik – 6 bramek

Hubert Skrzypek i Mateusz Kwiatkowski – po 5 bramek

Ocena redakcji: 3


Sparta II Jazgarzew – wycofana po 21 kolejce

Łatwiej osiągnąć sukces niż jego utrzymać – stare sportowe porzekadło idealnie pasuje do rezerw IV-ligowca który zasłużenie awansował klasę rozgrywkową wyżej. Jesienią radzili sobie nieźle – 10 lokata. Jednak przyszła zima i… kapitulacja. Przede wszystkim brakowało ludzi do gry a łatanie dziur w składzie postaciami z pierwszego zespołu nie zawsze bywało możliwe (np. przez pokrywające się terminy).

Najskuteczniejsi

Jewhen Dawydenko – 7 bramek

Olaf Kubat – 5 bramek

Mateusz Keller, Filip Lubański, Patrick Bergmann, Cezary Kur – po 4 bramki

Ocena redakcji: brak

Kolejna część już wkrótce!

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna