Znajdziesz nas na:

Główna

Nowy GOSiR – Bajkowy sen czy nierealna rzeczywistość?

W lutym zeszłego roku pisaliśmy o możliwości powstania sporego kompleksu sportowego na polach uprawnych przy ul. Chyliczkowskiej należących wówczas do Agencji Nieruchomości. Jak się okazuje – to nie była pusta obietnica piaseczyńskiego samorządu lecz… powoli przystępuje do realizacji.

Jak donosi serwis Piasecznonews, na pewno powstanie tam nowy basen o szerokości długości 33 metrów i głębokości 2 metrów. Dlaczego takie parametry? Przewiduję się że będą mogły rozgrywać się tam zawody w piłkę wodną czy pływania synchronicznego (szkoda że nie basen olimpijski, na pewno pod tym kątem Piaseczno wyróżniłoby się na tle kraju, gdyż według raportu jaki znaleźliśmy na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki – istnieje ich 12). Dodatkowo ma stanąć 500 krzesełek  oraz zbudowany zostanie mniejszy basen 10×20 metrów znajdujący się na zewnątrz.

1.5 roku temu we wspomnianym przez nas artykule (niestety z racji likwidacji medium WPI24.net – nie zachowała się informacja w oryginalnej postaci) wynikało również że ma zostać zbudowana również hala sportowa. Teraz – jak się okazuje – uchylono rąbka tajemnicy. Wiadomo że ma mieć pojemność aż 2000 miejsc siedzących (rozwiązałoby to problem braku sali widowiskowej o której potrzebie powstania mówi się od bardzo dawna), w dodatku 2-kondygnacyjna (dla mniej zorientowanych – na parterze i I piętrze czyli dwie osobne).

Trzecia i ostatnia część tego wielkiego planu to lodowisko o rozmiarze 1800 metrów kwadratowych umożliwiający nie tylko rekreacyjną jazdę na łyżwach (nie wiadomo czy tylko sezonową czy obiekt będzie całoroczny) ale też pozwoli na rozgrywanie zawodów m.in hokejowych, jazdy figurowej (choć wątpimy że rozegrane zostaną na nim np. Mistrzostwa Polski) czy short-tracku. a pojemność trybun ma być od 500 (stałe miejsca) do 700 (dostawiane).

A na koniec pytanie od nas – co stanie się z obecnie istniejącymi budynkami zarządzanymi przez piaseczyński GOSiR przy Sikorskiego 20 (hala oraz basen) czy lodowiskiem przy 1 Maja 16 (dawny kryty kort tenisowy)? Jak zostaną zagospodarowane? Czy przeznaczony budżet – kilkadziesiąt milionów złotych – nie okaże się za mały by całe przedsięwzięcie doszło do skutku w terminie? Poniżej można znaleźć prawdopodobne miejsce powstania nowego ośrodka sportowego, screen za Mapy Google.

fot. Logo GOSiR Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna