Znajdziesz nas na:

Główna

Nadstal Cup 2018 dzieci-dzień 1: „Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”

W  sobotę  miał miejsce turniej Nadstal Cup 2018 dla dzieci z rocznika 2005.   W całym turnieju udział wzieło 10 zespołów w tym 6 drużyn z powiatu piaseczyńskiego. Najlepszą ekipą okazała się Kosa Konstancin która pokonała w finale silną ekipę  Jastrząb Głowaczów 4:2. Trzecie miejsce przypadło Jedności Żabieniec a czwarte gospodarzom wczorajszych  zawodów Nadstal Krzaki Czaplinkowskie Żółte. O całych zawodach i zasadach pisaliśmy tutaj.

W pierwszych spotkaniach gr. A i B  rywalizowały ze sobą  drużyny Nadstal Krzaki Czaplinkowie z Jednością Żabieniec i to podwójnie.

Ekipa Nadstal Biały  grający w żółtych koszulkach pokonali  Żabieniec 1:0, choć wynik mogł być nieco inny.

Zaraz po nich  drużyna Nadstal Żółty, pokonała bardzo wysoko Jedność II Żabieniec 5:2. Tutaj widać było całkowitą dominacje Żółtych grających w białych koszulkach ( tak tak wiem mylące).

Obydwie ekipy Nadstalu zanotowały bardzo dobry występ w fazie grupowej. Kontynując ten wątek, w drugim  meczu Nadstal Biały strasznie się meczył z  ŁKS II Łochów. Przez dłuższy czas utrzymywał się bezmbramkowy rezultat, ale w odpowiednim momencie zawodnik Maciek Ura oddaje poteżny strzał  i zdobywa bramke nst 1:0. Krzaki Czaplinkowskie Białe przegrały tylko jedno spotkanie i to bardzo wysoko bo aż 10:0 z Jastrzębiem Głowaczów późniejszym mistrzem gr. A  i awansowali z drugiego miejsca, natomiast ich koledzy Nadstal Żółty nie odnieśli ani jednej porażki i spokojnie awansowali z pierwszej pozycji gr. B

Wracając do Jedności, ich pierwsza ekipa zajeła trzecie miejsce  w grupie A z bilansem 2 zw. i  2 porażki.  Druga ekipa  z Żabieńca nie odniosła ani jednego zwyciestwa i musiała zagrać o 9 miejsce. W tym spotkaniu również odnieśli porażkę ale po cieżkiej walce 2:3 i zakończyli swój udział w turnieju na dziesiatej pozycji.

Kosa Konstancin, póżniejszy zwycięzca Nadstal Cup 2018, w swoim pierwszym spotkaniu przegrał z ŁKS Łochów I  1:3.   Jak sami sie później przyznawali, zawsze na turniejach nie wychodzi im w meczach inauguracyjnych, ale później jakoś sobie radzą. Ta zasada się później sprawdziła. Owszem raz sie potkneli z Nadstalem Żółtym 1:2, lecz w pozosostałych spotkaniach  derbowych wygrali ze Spartą Jazgarzew i Jedność II Żanieniec  po 5:0 i awansowali z trzeciej pozycji

Wspomniana wcześniej Sparta zajeła czwarte miejsce, ostatnie dające awans do ćwierćwinału. Wygrała z  drugą ekipą Żabieńca po cięzkim boju 3:2 i raz zremisowała 5:5 z Łochowem , mimo że przegrywała 5:0 ! W meczu ćwierćwinałowym po raz kolejny padł remis 3:3 z późniejszym finalista turnieju Jastrzębcem,  przez co trzeba było przeprowadzić serie rzutów karnych przegranych przez Jazgarzew 4:3.

W pozostałych parach ćwierćwinałowych Jedność I Żabieniec zrewanżował się  drużynie z Łochowa  I  za porażkę swoich kolegów z drugiej drużyny  5:1 i  awansowali do półfinałów. W kolejnych spotkaniach KS Nadstal Biały przegrał z Kosą Konstancin 0:3 a ich koledzy z Nadstal Żółty dosłownie roznieśli Belsk Duży 8:0.

W półfinałach  Jastrząb wygrał z Jednością aż  6:0, natomiast Kosa Konstancin  pokonała 2:1 Nadstal Żołty po bardzo wyrównanej walce, choć mecz  mogłby sie zakończyć  rezultatem 2:2.   Gospodarze strzelili bramkę  z rzutu wolnego przed końcem spotkania lecz był to  rzut wolny pośredni a wg.  sedziego nikt nie dotknał  piłki. Była mała nerwówka po tej nieuznanej bramke i być może dlatego, że gospodarze mieli słabe humory , w  spotkaniu  o trzecie miejsce nie mogli wejść dobrze w mecz. Zremisowali w regulaminowym czasie gry 2:2, przez co musiano  po raz drugi  rozegrać serie rzutów karnych. Najwiecej zimnej krwi zachowali piłkarze z Żabieńca w tym bramkarz Szeliga który obronił jednego karnego.

W finale Konstancin pokonując drużynę z  Głowaczowa 4:2 udowodnił że stare przysłowie mówiące „Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”, jest jak najbardziej prawdziwe.

W niedziele 4 lutego o 8:15 rozpocznie się drugi dzień zawodów dla rocznika 2007.

Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy strzelec: Kołodziejczyk- Łochów

Najlepszy Bramkarz: Franek Orzechowski-Kosa Konstancin.

 

Pierwsza czwórka turnieju:

  1. Kosa Konstancin
  2. Jastrząb Głowaczów
  3. Jedność Żabieniec
  4. KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie Żółty.

Wyniki:

 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna