Znajdziesz nas na:

Budowlani Góra Kalwaria

7 etap XX edycji Grand Prix Piaseczna: Top12 tuż tuż

We wczorajszym Grand Prix Piaseczna udział wzięło aż 116 zawodników, którzy w pięciu kategoriach walczyli o nagrody oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Dwudziesta edycja turnieju już dawno minęła półmetek i coraz bliżej na horyzoncie widnieje czerwcowy turniej TOP-12, w którym zmierzą się najlepsi zawodnicy z całego turnieju.

W kategorii dzieci wystąpiło 20 zawodników, a czołowa ósemka to zawodnicy, którzy w kategorii żaków i skrzatów odnosi spore sukcesy na arenie wojewódzkiej, a nawet ogólnopolskiej. Triumfatorem w tej grupie wiekowej (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze) został Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa), który w finale pokonał Konrada Burakowskiego (UKS Return Piaseczno). Na najniższym stopniu podium stanął Adam Smoter.

Do kategorii juniorów ( dzieci urodzonych w latach 2005-2000) zgłosiło się 25 uczestników i po raz pierwszy jej zwycięzcą został Mateusz Burakowski z naszego Klubu. Mati w zeszłym roku kilka razy wygrał turniej kategorii dzieci. Sukces w juniorach odniósł jednak po raz pierwszy pokonując w finale Karolinę Sadowską (również UKS Return). Brązowy medal trafił do zwycięzcy poprzednich zawodów, kolejnego zawodnika Returnu, Mateusza Prokopka.

W kobietach po raz kolejny na dwóch najwyższych miejscach na podium stanęły Alicja Walasek oraz Monika Borewicz. Dla Alicji był to szósty triumf w siedmiu turniejach. Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Gołąb (GKTS Wiązowna).

Kategoria mężczyzn, w której zagrało 28 graczy, od pierwszych zawodów zdominowana jest przez trzech zawodników: Damiana Świerczka, Rafała Suszyckiego i Krystiana Marka. Poziom tych panów nie w żaden sposób nie odbiega od zawodników, którzy na co dzień występują w rozgrywkach ligowych i naprawdę jest na co popatrzeć obserwując decydujące mecze w kategorii amatorów. Tym razem najlepszy okazał się Damian Świerczek, który w finale wygrał z Rafałem Suszyckim. Krystian Marek musiał zadowolić się trzecią lokatą.

Najwięcej uczestników wystartowało w kategorii open, w której zagrać mógł każdy – dziecko, dorosły, amator czy zawodowiec. Wśród 36 uczestników nie zabrakło II-ligowców, którzy znacząco podnieśli poziom zawodów. Finał to rywalizacja pomiędzy dwójką z nich czyli Jackiem Szachnowskim (Fructoplant Gąbin), a Mateuszem Stawikowskim (GKTS Wiązowna). Pomimo prowadzenia 2:0 w setach przez zawodnika z Wiązowny cały turniej wygrał Szachnowski, który odwrócił losy meczu i zgarnął główną nagrodę. Mecz o trzecie miejsce w kategorii open to powtórka finału kategorii mężczyzn. Tym razem również lepszy okazał się Damian Świerczek pokonując Rafała Suszyckiego.

Jak co miesiąc nie zabrakło losowania nagród wśród których były m.in. Koszulki Mistrza Polski z 2016 roku, Tomasza Lewandowskiego. Trafiły one do Wojciecha Granata i Tomasza Ogrodnika. W losowaniu pomagał najmłodszy zawodnik turnieju, 9-letni Patryk Dubiniak. Najstarsza uczestniczka w tym roku skończy 70 lat. To najlepszy dowód na to, że tenis stołowy to dyscyplina nie znająca żadnych barier.

Kolejny turniej odbędzie się w Piasecznie 7-go kwietnia.

Tekst i foto:Return.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Budowlani Góra Kalwaria