Znajdziesz nas na:

Główna

6 etap Grand Prix Piaseczno: Nowy mistrz w Juniorach, u kobiet bez zmian.

Niedługo  siódmy etap  XX edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Najwyższy czas opisać co się działo podczas szóstego etapu turnieju. 

 

Rozegrane w lutym Grand Prix Piaseczna pierwotnie miało odbyć się 3 lutego, jednak w związku ze zmianą kalendarza Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego, który na ten dzień przełożył wojewódzki turniej juniorów, zawody w Piasecznie rozegrano osiem dni później, 11 lutego. Zmiana terminu w żaden sposób nie wpłynęła negatywnie na frekwencję, wręcz przeciwnie. W turnieju wystąpiło 119 zawodników, a w kategorii Open padł rekord – 51 uczestników! Gościem specjalnym turnieju była Klaudia Kusińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy Kadetek i Juniorek oraz srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek.

W tej najbardziej licznej konkurencji triumfował Kamil Sitek z II-ligowego klubu GKTS Wiązowna. W finale pokonał on najlepszego w amatorach Damiana Świerczka a miejsca trzecie i czwarte zajęli Rafał Suszycki i Paweł Brylak. Wśród dzieci najlepszy okazał się Mateusz Sakowicz ze Spójni Warszawa, który w finale pokonał Julię Balcerzak. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Sokulski Bartosz pokonując w finale Patryka Burakowskiego. Patryka, który mimo zajęcia 4 miejsca awansował na 1 miejsce klasyfikacji generalnej. W dniu zawodów „Pacio” i jego brat bliźniak Konrad obchodzili urodziny. Podczas zawodów otrzymali prezent od Klubu, a wszyscy zawodnicy zaśpiewali solenizantom gromkie sto lat. W kategorii juniorów triumfował po raz pierwszy w tym sezonie Mateusz Prokopek. W finale pokonał trzykrotnego zwycięzce z tego sezonu, Rafała Hresiukiewicza. Kategoria kobiet po raz kolejny padła łupem Alicji Walasek, która w tym sezonie przegrała tylko raz. Kategoria mężczyzn to wewnętrzna rywalizacja trzech zawodników: Rafała Suszyckiego, Damiana Świerczka i Krystiana Marka. Tym razem to Świerczek wygrał w finale z Suszyckim, a Marek zdobył brązowy medal.

Tradycyjnie w Piasecznie odbyło się losowanie nagród, w których wygrać mógł każdy uczestnik. Tym razem nagrodami były: voucher do restauracji „Szara Eminencja”, sprzęt do tenisa stołowego oraz koszulka Patryka Chojnowskiego, złotego medalisty Igrzysk Paraolimpijskich i indywidualnego Wicemistrza Polski Seniorów z roku 2016. Nagrody trafiły do Jacka Brzeskiego, Adama Smotera i Mateusza Łomży.

Kolejny turniej odbędzie się w Piasecznie 3-go marca. Organizatorzy zapowiadają drobne upominki dla wszystkich kobiet w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet.

 

KM/Maciej Chojnicki

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna