Znajdziesz nas na:

Główna

XI edycja „Mazovia Cup International”- Bokser z Tarczyna w walce o pas Mistrza Mazowsza!

Na XI już edycji Mazovia Cup International Pucharu Europy,  będzie miała miejsce walka o pas Mistrza Mazowsza federacji UFR, która ukoronuje całą imprezę. W najbliższą sobotę 2 grudnia o godz 13:00 młody tarczyński fighter Maciej Oprządek skrzyżuje rękawice z Hubertem Jurkiewiczem. 

Maciek  trenuje w  klubie  Kickboxing Tarczyn – Bąkowski Team. Jego ostatnie walki  i sukcesy pokazały że chłopak ma talent, dzięki czemu będzie mógł spróbować swoich sił na  profesionalno – amatorskim ringu. Jest to jego pierwsza walka na tym szczeblu i zarazem pierwszy poważny sprawdzian.

Jak czytamy na stronie wydarzenia: 

Walka odbędzie się w regulaminie kick light (z kopnięciami low kick) na zasadach PRO AM czyli profesionalno – amatorskich. Jest to forma pośredni pomiędzy walkami amatorskimi a zawodowymi. Zawodnicy walczą bez kasków ale w zestawie ochraniaczy. Są to pierwsze kroki naszego młodego zawodnika na ringu zawodowym. Maciek zdobył już wcześniej kilka medali na imprezach amatorskich rangi Mistrzostw Polski w tym złoto podczas Mistrzostw Polski federacji ICO, co umożliwiło mu wspomnianą walkę o pas Mistrza Mazowsza. – Jest bardzo zdyscyplinowanym, pracowitym zawodnikiem. W pełni zasłużył na tę szansę – mówi Piotr Bąkowski, Trener Koordynator tarczyńskiej sekcji kickboxingu.

Jak się dowiedzieliśmy od trenerów, Maciek jest wyróżniającym sie zawodnikiem z sekcji tarczyńskiej kickboxingu prowadzonej przez  Piotra Bąkowskiego Mistrza Świata i Prezesa Polskiej Federacji Kickboxingu. Ten chłopak jest dowodem na to że warto wspierać młodzieżowy sport. Mamy nadzieję że zawodnik pokaże się z dobrej strony. Trzymajmy kciuki. 

Walka rozpocznie się w sobotę 2 grudnia o 13:00 podczas XI edycji Mazovia Cup International na hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów 8.

Patronem medialnym jest nasz serwis Piaseczno Sport News

Krzysztof Mogilski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna