Znajdziesz nas na:

Główna

WLJMŁ: Przez prostotę do porażki

Do niezbyt udanych mogą zaliczyć niedawno skończony weekend piłkarze ręczni Victorii Piaseczno ktorzy byli organizatorami turnieju w ramach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Ich bilans – zwycięstwo i porażka.

 

Najpierw godpodarze walczyli z KPR-em Legionowo. Podczas tej rywalizacji okazali się lepsi od druży zza drugiej strony stolicy i pokonali ich 22:16. Później mieliśmy dwa mecze przerwy podczas których toczyły się batalie między stołeczną Warszawianką a Prusem Siedlce (28:17) i Warszawianki z KPS-em Legionowo (32:16).

 

Na koniec – walka z Pogonią Siedlce. Dominacja drużyny ze wschodniego mazowsza nie ulegała wątpliwości. Owszem – były momenty gdy dochodziło do zrywów. lecz to nie przeszkodziło rywalom na osiągnięciu kilkupunktowego prowadzenia po pierwszej połowie. Druga odsłona spotkania była już bardziej emocjionująca. Fragmentami widać było że zawodnicy Victorii narzucają swój styl gry. Nieważne jaki był – przyniósł efekty. Dopiero w końcówce niektóre decyzje rzutowe szczypiornistów spowodowały niską celność a w efekcie czego schodzili z parkietu pokonani (21:23)

Teraz zostało czekać do marca i drugiej już edycji turnieju piłkarzy ręcznych. A ta zapowiada się międzynarodowo. Na dokładkę dorzucamy rozmowę która miała miejsce tydzień temu w POPRadiu.

 

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna