Znajdziesz nas na:

Główna

Szereg zmian na Garmin Iron Triathlon

Ponad 200 uczestników zdołało się zapisać do przyszłorocznej, piątej już edycji Garmin Iron Triathlon która tym razem rozgrywana będzie w zupełnie nowym terminie.

Zazwyczaj zawody rozgrywano w okolicach 25 maja. Tym razem przesunięto termin na połowę lipca. Dlaczego? Z informacji jaką otrzymaliśmy wynika, że…

[quote cite=”Joanna Kownacka z firmy Labosport, organizatora serii Garmin Iron Triathlon”]Termin etapu w Piasecznie został przesunięty głównie z powodu przyznania jednej z naszych imprez rangi Pucharu Europy. Puchar Europy w Triathlonie obędzie się w weekend 26-27 maja 2018 r. w Olsztynie. Pozostałe imprezy w kalendarzu były już natomiast w większości zaplanowane i z racji chęci rozłożenia imprezy na dwa dni, co wpłynie na zapewnienie zawodnikom większego komfortu, został wybrany najbardziej optymalny, lipcowy termin.[/quote]

Poza tym nowością jest rozłożenie „dorosłej” części na dwa dni. 14 lipca na starcie staną uczestnicy młodzieżowych kategorii oraz chcących spróbować swych sił na dystansie 1/8 IronMana (475 metrów pływania, 22.5 kilometra jazdy na rowerze i ponad 5 kilometrów biegu), natomiast bieg główny (na dwa razy dłuższym dystansie) zacznie się dzień później o godzinie 9. 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Patronem medialnym (od samego początku istnienia etapu Piaseczyńskiego) jest Piaseczno Sport News.

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna