Znajdziesz nas na:

Główna

Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej w Puławach-Trzecie miejsce Piaseczna!

W ostatni weekend młodzi szczypiorniści KS Victoria Piaseczno zajeli trzecie miejsce w Świątecznym Turnieju Piłki Ręcznej młodzików. W spotkaniu o  najniższy stopień podium, pokonali gospodarza turnieju KS Azoty I Puławy 26:22. Całą imprezę zdominowała drużyna Vive Kielce.

 W turnieju wystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A znalazły się KS Azoty I Puławy, AZS UMCS Lublin, UKS Bursa Puławy oraz COR Victoria Brest (Białoruś). Natomiast w grupie B rywalizowały KS Vive Kielce, KS Azoty II Puławy, KS Azoty III Puławy oraz KS Victoria Piaseczno.

Nasi szczypiorniści w pierwszym swoim pojedynku trafili od razu na faworyta całego turnieju KS Vive Kielce. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i żaden z zespołów nie potrafił uzyskać przewagi większej niż dwie bramki. Po zmianie stron piaseczyńscy szczypiorniści zaczęli dyktować warunki na parkiecie, niestety tylko do 33 minuty. Na siedem minut przed końcem, prowadząc 16:14 stracili skuteczność i niestety musieli uznać wyższość renomowanego rywala w stosunku 21:19. Mimo, iż to był pierwszy dzień turnieju, to można było przypuszczać, że oglądaliśmy jeden z najlepszych meczów całego turnieju, z bardzo małą ilością błędów własnych i twardą obroną.

Drugiego dnia turnieju reprezentantom naszej gminy przyszło mierzyć się z dwoma zespołami gospodarzy – KS Azoty II Puławy i KS Azoty III Puławy, wygrywając oba te spotkania pewnie i zdecydowanie. Drugi zespół Azotów przegrał z naszymi Gladiatorami 40:13, natomiast trzeci zespół gospodarzy uległ 32:9. W ostatecznym rozrachunku KS Victoria Piaseczno zajęło drugie miejsce w grupie tuż za plecami zawodników z Kielc, co skutkowało grą w małym finale.

Rywalizację w grupie A wygrał zespół AZS UMCS Lublin, przed pierwszym zespołem Azotów Puławy, który tym samym stał się rywalem naszych szczypiornistów w niedzielnym meczu o trzecie miejsce. Historia pojedynków zawodników z Piaseczna i Puław była okrutna – trzy pojedynki i niestety trzy zwycięstwa znakomitej drużyny z Puław, jednak tego dnia gra nie układała się po myśli zawodników Azotów. Przez cały mecz ton grze nadawali zawodnicy z Piaseczna prowadząc do przerwy 13:11.

Druga połowa była popisem naszych szczypiornistów, skuteczna gra w ataku i żelazna obrona spowodowały, iż zespół z Puław nie zbliżył się na więcej, niż dwie bramki, a cały mecz przegrał 26:22. Podsumowując mecz o brąz można stwierdzić, że sztab trenerski doskonale rozpracował grę przeciwnika (ofensywni rozgrywający) i wykorzystał słabsze strony rywala (defensywa i powrót do obrony), dzięki czemu rzuciliśmy kilka łatwych bramek, a rywalom nie pomogła nawet kombinowana obrona, którą zastosowali w drugiej odsłonie meczu (dwóch naszych zawodników było indywidualnie krytych w ataku). Cały turniej wygrała ekipa z Kielc po zaciętym meczu z akademikami z Lublina (24:22).

Na zakończeniu turnieju nagrodę dla najlepszego bramkarza zawodów odebrał zawodnik Jan Poczmański, co tylko potwierdziło, że piaseczyńska defensywa stała na najwyższym poziomie.

KM/ Dawid Langowski, foto: KS Victoria P-no

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna