Znajdziesz nas na:

Główna

Sport to zdrowie? Jak najbardziej.

W ostanim czasie we Włoszech zorganizowano Zunifukowane Mistrzostwa Świata w kickboxingu dla amatorów gdzie wystapili zawodnicy z Bąkowski Fight Club. Jednym z nich była około 40 letnia zawodniczka Dominika Rembelska, która z Toskanii przywiozla tytuł Mistrzyni Świata a krążek koloru złotego przekazała na cel charytatywny dla bardzo poważnie chorej osoby. 

Piaseczno od dawna słynie z mocnej reprezentacji sportów walki, a w szczególności kickboxingu, ale takiej historii jeszcze nie było. 

Dominika Rembelska, zawodniczka Bąkowski Fight Club zdobyła złoty medal na Zunifikowanych Mistrzostwach Świata we Włoszech. To największe amatorskie mistrzostwa na świecie, w tym roku wzięło w nich udział ponad cztery tysiące zawodników z 87 krajów. 

Sukces? – ogromny. Ale jeszcze większy wziąwszy pod uwagę, że Dominika zaczęła trenować kickboxing po czterdziestce. Jej determinację i zaangażowanie zauważył trener Piotr Bąkowski, wielokrotny mistrz świata, i poświęcił swój czas przygotowując ją indywidualnie do startów w zawodach – najpierw rangi krajowej, a teraz do Mistrzostw Świata. 

Swój medal Dominika przeznaczyła na aukcję charytatywną dla swojego przyjaciela, który kilka miesięcy temu uległ wypadkowi i jego stan wciąż jest bardzo ciężki. „Ja wywalczyłam medal. Teraz zawalczmy razem o zdrowie i życie Bartka” – komentuje Rembelska. 

Więcej informacj o akcji znajdziecie TUTAJ 

 

KM/materiały prasowe  

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna