Znajdziesz nas na:

Główna

Siatkarskie Po Weekend’zie: Raz, dwa, trzy? Wygrywasz ty!

Siatkarki MUKS Krótka Mysiadło podejmowały u siebie rezerwy LTS Legionovia Legionowo. Ich pierwsza drużyna na co dzień gra w Orlen Lidze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (25:20, 23:25, 25:15, 16:25, 15:13).  W pozostałych spotkaniach  naszych drużyn, roczniki Astorii Piaseczno w ubiegłym tygodniu zaliczyły nieco lepsze występy niż ostatnio. 

II liga kobiet: MUKS Krótka Mysiadło vs. Legionovia II Legionowo

Mimo że sobotnie rywalki siatkarek z Mysiadła  były rezerwami pierwszej ekipy grającej na co dzień w najwyższej lidze nie były łatwymi  przeciwniczkami. Skład przyjezdnych składał się z samych młodych dziewczyn które pokazały, że mimo grania w drugiej lidze kobiecej spokojnie mogłyby  zagrać w wyższych ligach. Sam przebieg spotkania, rozgrywanie akcji, uderzenia po których padały punkty  były na bardzo wysokim poziomie. To już nie było takie głupie odbijanie piłek i bardzo dobrze. 

Pierwszy set nasze wygrały do 20. W drugim dziewczyny z Mysiadła przespały początek co spowodowało że w pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:24. Kiedy wydawało się że już będzie po wszystkim nasze wybroniły kilka piłek setowych doprowadzając do stanu 23:24!  Niewiele zabrakło żeby doprowadzić do remisu  i do próby wygrania seta na przewagi lecz Legionovia nie przepuściła takiej szansy i postawiła przysłowiową „kropkę nad i” 23:25.

W trzecim secie nasze dziewczyny znowu wygrały i kiedy się wydawało że już kolejny set będzie ostatnim, okazało się to złudną nadzieją, dzięki czemu mieliśmy emocje do samego końca. Czwarty set został przegrany przez proste błędy.

I w końcu doszliśmy do tie breaka w którym mieliśmy emocji aż nadto.  Gospodynie na początku przegrywały by później doprowadzić do jedno punktowej przewagi (8:7) i od tego momentu obydwie ekipy zdobywały punkt za punktem, przez co mieliśmy 12:12, 13:13, by spotkanie a zarazem piąty set zakończył się stanem 15:13 na korzyść Krótkiej Mysiadło po mocnym serwisie jednej z zawodniczek MUKS-u po którym jedna z siatkarek Legionovi nie odebrała dobrze piłki a ta poleciała na linię autową.

Dzięki temu zwycięstwu  w  drugiej grupie II ligi, Krótka zajmuje obecnie trzecie miejsce z 8 pkt na koncie. Liderem jest Mazovia Warszawa 9 pkt a wicelider Nowy Dwór Mazowiecki ma tyle samo punktów co Mysiadło ale lepszy bilans punktowy. 

Siatkarki MUKS Krótka Mysiadło szukają sponsora. Jeżeli jest jakiś człowiek, firma która mogłaby  wyłożyć nieco pieniedzy na klub na pewno  nie pożałuje. Prosze obejrzeć filmik poniżej i zobaczyć jak grają siatkarki z Krótkiej. Taka szansa może sie długo nie powtórzyć żebyśmy mieli w powiecie piaseczyńskim a przede wszystkim w gminie lesznowolskiej taką silną ekipę. 

W pozostałych spotkaniach naszych drużyn:

Juniorki i seniorzy 3 ligi  Astoria Piaseczno, wygrywają swoje potyczki, natomiast kadetki i kadeci musieli połknąc gorycz porażki. 

Juniorki II liga gr.A
Astoria Piaseczno-UKS SMS Warszawa II 3:0 (25:17,25:22,25:17) 

Seniorzy III liga
UKS Olimp Skaryszew-Astoria Piaseczno 2:3 (25:22,22:25,21:25,25:19,10:15) 

Kadeci II liga gr. B
Astoria Piaseczno-RCS Czarni Radom II 0:3 (15:25,9:25,14:25) 

Kadetki II liga grupa B:
Astoria Piaseczno-UKS 13 Radom 0:3 

Ostatnia jeszcze informacja. W sobotę rozpoczęły się rozgrywki Kinder.  Więcej o tym napisano na fanpegu MUKS Krótka: W sobotę w Lesznowoli rozpoczęliśmy rywalizację czwórek. W pierwszym turnieju spotkaliśmy się z zespołami: Sparty Warszawa, Legii, Nadarzyna 2, Lesznowoli 3. Zespół w składzie: Dominika Bartosz, Weronika Kluzek, Maja Kott, Agata Osmólska, Helena Węgierska wygrał wszystkie swoje mecze. Najbliższy turniej rozstawieniowy już 18-19.11 w Lesznowoli. 

 

Krzysztof Mogilski,foto: Krótka

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna