Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Puchar Polski MZPN-Warszawa: 1 runda za nami

We wtorkowe popołudnie nasze drużyny wzieły udział jak co roku w pierwszej rundzie Pucharu Polski MZPN- Warszawa. Dla wielu drużyn z najniższych lig piłkarskich jest to często jedyny sposób sprawdzenia swoich umiejetności na tle silniejszych ekip w meczu o stawkę. Jak poszło naszym ekipom z A i B Klasy?

Nowo powołany klub SRS Zamienie swój  pierwszy  mecz w historii o stawkę niestety nie będzie miło go wspominał. Wysoka porażka 2:10 z Rozwojem Warszawa pokazuje że drużynę czeka długa droga do tego  aby osiągnać odpowiedni poziom. Co powiedział nam prezes klubu SRS Zamienie, żyjąca legenda FC Lesznowola Oskar Śliwowski? 

Chłopaki dopiero trzeci  raz grali na dużym boisku. Oprócz sparingu z Gromem Prace Małe nie mieli do czynienia z dużym boiskiem, tylko  dwóch chopaków  ze składu gdzieś tam kiedyś grało w klubach,  reszta są to osoby które po raz pierwszy zderzyły sie z piłka na poziomie  A i B klasy a sam bramkarz  to był zawodnik z pola który nigdy nie grał  na tej pozycji, dlatego to się tak wszytko potoczyło. Jeszcze bedę musiał dużo nauczyć chłopaków. Z nimi trzeba jak z najmłodzszymi adeptami piłki nożnej, nauczyć podstaw. Ale damy radę! 

W pozostałych meczach:

Orion Cegłów 1:5 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

Jeziorka Prażmów 2:3 Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock)

Józefowianka Józefów 3:4 MKS II Piaseczno

Derby: Walka Kosów 2:8 Laura Chylice

Nastepnę mecze pucharowe Laura, Nadstal oraz rezerwy biało-niebieskich rozegrają 23 sierpnia . Wszytkie mecze rozpoczną sie o 17:00.  Do gdy włączają się: KS Konstancin i Sparta II Jazgarzew drużyny z ligi okręgowej. Konstancin to spadkowicz z IV ligi natomiast rezerwy z Jazgarzewa są to zwycięzcy poprzedniego sezonu A klasy.  Ciekawe w jakich formach są na dzień dzisiejszy te zespoły. 

Krzysztof Mogilski fot: własne

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa