Znajdziesz nas na:

Główna

Popłyną, pojadą i pobiegną. Po prostu GIT…

…ale czy faktycznie będzie GIT? okaże się podczas zaplanowanej na niedzielę organizowanej już od kilku lat inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon. Trójbojowa rywalizacja zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Fenoment tej imprezy polega na tym, że ledwie ruszą zapisy a już kilka dni później nie ma miejsc i z błagalnym wzrokiem potencjalni uczestnicy oczekują aż się zwolni choćby jedno. Na ten rok zaplanowano ich około tysiąca na pięciu dystanstach: trzech młodzieżowych (200, 500 metrów i 1km) oraz dwóch dla pozostałych zawodników (1/8 IronMan'a oraz 1/4 IronMan'a).

Warto też wspomnieć że wśród biorących udział swoją obecność potwierdzili m.in. Tomasz Szala, Marcin Ławicki, Maciej Bodnar, Mateusz Kaźmierczak, Tomasz Brembor, Mikołaj Luft, Paulina Kotfica, Monika Smaruj. Nie zbraknie także osób znanych ze szklanego ekranu. W Piasecznie pojawią się Tomasz Jachimek, Maciej Dowbor oraz Krzysztof Wieszczek.

Ktoś zapyta – co to znaczy 1/4 IronMan'a? Start tradycyjnie na otwartym akwenie wodnym, wynoszący 950 metrów. Nastepnie wodne atrakcje trzeba "przewietrzyć" – a to umożliwi mająca 45 kilometrów trasa rowerowa. Jako że ta dyscyplina nazywa się TRIathlon – jeszcze trzeba przebiec 10 kilometrów i 550 metrów.  W przypadku dystansu 1/8 trzeba podzielić podane kilka linijek wyżej liczby na pół. Prowadzone będą klasyfikacje indywidualne jak i sztafet.

Zarówno startujący, kibice oraz… kierowcy – spójrzcie dokładnie na trasę którą znajdziecie poniżej. Planujcie swe podróże tak by później nie narzekać że droga nieprzejezdna.

 

Jeśli nie daliście rady zapamiętać-trasy – ustawcie radioodbiorniki na 92.8 FM, w POPradiu spodziewajcie się bieżacych raportów dotyczących bieżących utrudnień na trasie.

Młodzieżowe dystanse zostaną rozegrane w godzinach 10:30-10:55. Około 5 minut później uhonorowani zostaną zwycięzcy. Natomiast w samo południe zanurzą się w stawach na Górkach Szymona. Patronem medialnym imprezy jest Piaseczno Sport News.

Dariusz Lipski fot. materiały prasowe

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna