Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Podsumowanie Warszawskiego Pucharu Polski: Nic nie trwa wiecznie

W ostatnią środe drużyny Piaseczyńskie rozegrały V kolejkę Okręgowego Pucharu Polski MZPN-Warszawa o awans do ćwierćwinału. Tym razem nie było dubletu.

MKS II Piaseczno pokonuje czwartoligową Wilge Garwolin dopiero po rzutach karnych.  Rezerwy Piaseczna wygrywały z  Garwolinem 2:0, by potem pod koniec drugiej części spotkania stracić dwie bramki. Druga bramka dla Garwolina  była z cyklu stadiony świata!!  Jednemu z zawodników Wilgi ładnie siadła piłka na nodze po niefrasobliwym wybiciu z pola karnego obrońców Piaseczna, którzy wiecej tak  naprawdę  sie patrzyli niż atakowali, a wspomniany strzelec uderza poteżną bombę wysoko w lewe światło bramki, gdzie nasz golkiper był bez szans.  Później Patryk Kościanek ma stuprocentową sytuację którą nie wykorzystuje, mimo że miał jeszcze dużo czasu i wiele możliwośći(spokojnie piłkarzom Realu czy Barcelony też się zdarzało). 

W pierwszej kolejce  rzutów karnych obydwie ekipy spudłowały. Bramkarz gości bez problemu wybił piłkę strzeloną przez naszego młodego zawodnika a piłkarz Garwolina uderzył mocno i bardzo wysoko nie do obronienia dla golkipera, lecz na nasze szczęście futbolówka uderzyła o dolną poprzeczkę!!!  

W kolejnych kolejkach , bramkarz Piaseczna Wąszewski wszystkie strzały obronił,  a jego koledzy już nie pudłowali. Dzięki temu po czerech kolejkach w rzutach karnych, Piaseczno mogło świętować zwycięstwo i awans do ćwierćwinału! 

W pozostałych spotkaniach:

Laura Chylice grając całkowicie drugim składem, przegrywa ze Zniczem II Pruszków 0:8, takim samym wynikiem zakończyło sie spotkanie pomiędzy MKS Piaseczno a Mazurem Karczew na wyjeździe. Bramki dla Mazura zdobyli m.in Kamil Gałązka znany piaseczyńskim kibicom oraz Paweł Bylak który jeszcze w poprzednim sezonie grał w w MKS-ie. Sparta Jazgarzew przegrywa z Dolcanem Ząbki 0:5 co jest bardzo przykrą wiądomością bo to oznacza że nie zobaczymy Sparty Jazgarzew w tej edycji Pucharu Polski. 

Z kim zagrają rezerwy MKS-u Piaseczno w ćwierćwinale Okręgowego Pucharu Polski MZPN-Warszawa? Czekamy na losowanie a ćwierćwinałowe spotkania zostaną rozegrane 4 października br.

Krzysztof Mogilski,fot: MZPN

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa