Znajdziesz nas na:

Główna

Podsumowanie siatkarskiego weekendu: Dwa mecze i dwa zwyciestwa Krótkiej! (Aktualizacja)

Siatkarski MUKS Krótka Mysiadło w swoim drugim spotkaniu ligowym pokonały na hali CEiS w Mysiadle  UKS Ósemka Siedlce  3:0 (25:10; 25:21; 28:26). W pierwszym meczu inaugurującym sezon lesznowolskie siatkarki pokonały  Łaskovie (3:1). 

Po udanym turnieju  barażowym o 2 ligę w Kaliszu, wielka radość zagościła w sercach u lokalnych kibiców i sympatyków  ponieważ w końcu udało sie dziewczynom awansować do wymarzonych rozgrywek, lecz lokalni eksperci mieli obawy  jak sobie poradzi Krótka w 2 lidze. Brak sponsora był jednym z powodów do niepokoju a były nawet obawy czy w ogóle klub będzie mógł wystapić, ale jak się można było przekonać na ostatnich dwóch spotkaniach pieniądze to nie wszystko. 

Pierwsza odsłona spotkania to kompletna dominacja w każdym aspekcie  siatkarek z Mysiadła.  Set trwał tylko 18 minut. W drugim secie  była już wyrówna walka ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Jak czytamy na fanpegu MUKS  Mysiadło Krotka II liga: Trzeci set nie zaczął się po myśli zawodniczek z Mysiadła. Gdy na zagrywce stanęła Agata Skikiewicz z Siedlec, gospodynie przegrywały już 8:2. „Krótka” nie zamierzała się poddać i powoli zaczęła odrabiać starty, aż przy wyniku 19:20 trener „Ósemki” musiał wziąć czas. Chwila oddechu przyniosła efekt: na tablicy pojawił się wynik 24:22. Grająca trenerka Michalina Tokarska też wzięła czas i zmieniła się na przyjęciu z Aleksandrą Sikorską, która skończyła emocjonujący mecz przy wyniku 28:26.

Dobra robota oby tak dalej i trzymamy kciuki nie tylko przy kolejnych spotkaniach ale też przy znalezieniu sponsora. Za tydzień MUKS Krótka Mysiadało zagra z bardzo silną ekipą na Mazowszu  LTS Legionowia Legionowo  u siebie 21.10. 2017 o godz. 19:00  na CEiS w Mysiadle. 

A co u  Astorii Piaseczno? Niestety nie za wesoło. Seniorzy w 3 lidze przegrali z Wicherem Kobyłka 0:3, natomiast  takim samym wynikiem zakończył się mecz kadetów  z GKS Jaguar Wolanów.

 

Krzysztof Mogilski/fot i źródło: MUKS Mysiadało II liga, 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna