Znajdziesz nas na:

Główna

Piotr Grudzień: W Polsce jest wielu świetnych zawodników

Podczas osttatniej edycji Grand Prix Piaseczna gościem specjalnym był Piotr Grudzień – wielokrotny drużynowy medalista igrzysk paraolimpijskich. Dosłownie kilka minut przed odjazdem udało nam się z nim porozmawiać i opowiedział nam o wrażeniach z zawodów a także zdradził plany na ten rok.

 

Piaseczno Sport News: Witaj. Zapewne pojawiałeś się na podobnych turniejach wielokrotnie lecz odwiedziny w Piasecznie można uznać za Twoje premierowe.

Piotr Grudzień: Było świetnie! Bardzo mi się podobało. Dobrze widzieć że aż tylu młodych zawodników bierze udział w tego typu turniejach. Wiem że trenerzy tutaj na miejscu wykonują dobrą pracę trenując aż tylu zawodników.

W przerwie między poszczególnymi kategoriami sam stanąłeś przy stole i zmierzyłeś się z kilkoma adeptami tutejszej szkółki. Jakie wrażenia na Tobie wywarla piaseczyńska młodzież?

To na pewno fajne uczucie móc pograć troszkę z mlodszymi od siebie zawodnikami. Widziałem w nich mnóstwo pozytywnej energii, chęci i zapału do grania! Myślę że byli wsród nich także tacy z których w przyszlosci kluby będą miały ogromną pociechę. 

Masz pomysł na kolejnego rozmówcę? Pisz redakcja@psnews,com.pl

Jak to się stało że w ogóle trenujesz tą dyscyplinę sportu?

Zaczynałem kariere podobnie jak wszyscy młodzi zawodnicy tutaj równiez jeżdżąc po takich turniejach. Początki na pewno były ciężkie. Z czasem ze zwyklego grania w ping-ponga, przerodzilo się to w pasję oraz sposób na zycie. W tenisa gram już ponad 14 lat i chyba nie wyobrażam sobie życia bez tego.

Kalendarzowo mamy dopiero luty. Czy rozplanowałeś już swe tegoroczne starty?

W tym roku najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy które zaplanowano na przełomie września i października. Czekają mnie także turnieje we Włoszech, Niemczech oraz w Czechach. 

Czy twoim zdaniem tenis stołowy w kraju zaczyna wchodzić na ten najwyższy poziom? Czy tylko na razie możemy liczyć na większe sukcesy w paraolimpiadzie i innych zawodach niepełnosprawnych.

Wydaję mi się że jest to kwestia szkolenia. Na pewno tenis w Polsce zarówno jeśli chodzi o rywalizację osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych podniósł się znacznie. W Polsce jest wielu świetnych zawodników prezentujących bardzo dobry poziom. Jest także Superliga w ktorej wystepują czolowi zawodnicy na świecie. Myslę że w przyszłości możemy liczyć na sukcesy międzynarodowe nie tylko na igrzyskach Paraolimpijskich ale także na  Olimpijskich.

 

Rozmawiał Krzysztof Mogilski fot. za prywatne archiwum Piotra Grudnia

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna