Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Piłkarski styczeń

Mimo, że trwa przerwa w sezonie piłkarskim, zawodnicy i miłośnicy piłki nożnej  nie będą siedzieć w swoich domach. W tym miesiącu, w powiecie piaseczyńskim będziemy świadkami trzech turniejów piłkarskich oraz meczu piłki nożnej 6-osobowej pomiędzy reprezentacją Piaseczna Playarena , a kadrą Playarena Pruszków. 

 

„Wielki Mecz”, jak nazwane zostało spotkanie reprezentacji miast, odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia o godz. 18:30 na obiekcie przy ul. Sarabandy 16  na granicy gminy Lesznowolskiej z Warszawą. Liga Nike Playarena, to organizacja prowadząca rozgrywki w ponad osiemdziesięciu miastach w Polsce. Po zakończonych rozgrywkach w poszczególnych ligach miejskich, najlepsze drużyny otrzymują prawo wyjazdu na turnieje eliminacyjne mistrzostw Polski, gdzie mogą dostąpić zaszczytu reprezentowania własnego miasta na arenie ogólnopolskiej. Podczas ogólnopolskich zawodów (Mistrzostwa Polski Nike Playarena oraz Fortuna Puchar Polski Playarena),  sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej obserwuje uważnie wszystkich zawodników, by następnie wytypować najlepszych graczy, którzy dostaną możliwość gry z orzełkiem na piersi, na corocznych Mistrzostwach Europy w piłce 6-osobowej.  Będzie to drugie spotkanie międzymiastowe w historii tych rozgrywek, a zarazem pierwsze w dziejach powiatu piaseczyńskiego.  
 

Ambasadorzy  z Piaseczna odpowiadający za wspomniane powyżej rozgrywki postanowili podążyć ścieżką kolegów z Torunia i Grudziądza. To drugie spotkanie towarzyskie reprezentacji miast, ma za zadanie pomóc sztabowi szkoleniowemu w obserwacjach i wyłapywaniu z całej Polski najlepszych, piłkarskich „perełek”.   Do tej pory selekcjoner Klaudiusz Hirsch miał w tym zakresie bardzo małe możliwości.  Teraz będzie miał o wiele łatwiejsze zadanie, gdyż co raz więcej miast planuje organizację podobnych eventów, a w niedalekiej przyszłości mają zostać zorganizowane turnieje reprezentacji miast. Będzie to kolejna szansa, obok dwóch imprez ogólnopolskich,  na poprawę poziomu naszej kadry narodowej. Gdybyśmy spytali się bukmacherów i ekspertów o to, kto jest faworytem spotkania pomiędzy Piasecznem, a Pruszkowem, z pewnością nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.  Nikt nie wie, na co stać piłkarzy z obu miast. Tydzień po tym spotkaniu, 14-15 stycznia 2017 roku, piaseczyńska liga Playarena wznowi rozgrywki. 


15 stycznia będzie miał miejsce turniej piłkarski Nadstal Cup o którym już pisaliśmy w poprzeednim  newsie. …. Natomiast  22 stycznia, po raz kolejny, Karol Kołodziejczak organizuje amatorski turniej Piaseczno Cup.  Pieniądze zebrane z opłaty wpisowej od drużyn, zostaną spożytkowane na wsparcie finansowe dla potrzebujących dzieci z okolic Piaseczna. Młode pociechy znajdują się pod opieką organizacji Fundacja dla Dzieci. Dla najlepszych drużyn przygotowane są już nagrody rzeczowe, medale  oraz puchary. Nie zabraknie również statuetek w poszczególnych kategoriach: najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz i najlepszy strzelec turnieju. Mecze grupowe trwają 12 minut, zaś w fazie pucharowej 15 minut. Już 30 grudnia ubiegłego roku zakończył się proces zbierania zgłoszeń od drużyn. Na turnieju wystąpi 16 ekip.


Ostatnim piłkarskim akcentem, będzie piętnasta już edycja Memoriału im. Walentego Kazubka, organizowanego rokrocznie przez najstarszy klub na terenie całego powiatu. Mowa o Jedności Żabieniec. Śp. Walenty Kazubek, to zasłużony działacz klubu i lokalnej wsi Żabieniec, podlegającej terytorialnie pod gminę Piaseczno.  W dalszym ciągu nie wiadomo, ile zespołów weźmie udział oraz  które dokładnie kluby wystawią swoje drużyny w tegorocznym turnieju.  Mimo tego, że zawody rozpoczną się za dwa tygodnie, już teraz możemy być pewni dobrej frekwencji.  Przed rokiem, po raz pierwszy w historii, memoriał wygrała Korona Góra Kalwaria. W pamiętnym finale Korona pokonała bardzo silną ekipę IV-ligową KS Konstancin, wynikiem 2:1.  Czy ubiegłorocznemu triumfatorowi uda się ponownie zdobyć tytuł?  

 

 

Krzysztof Mogilski  fot: Darek Nowak 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa