Znajdziesz nas na:

Główna

Nadesłane: Porażka w 6 rundzie.

Podczas  VI rundy rozgrywek szachowych na szczeblu 2 ligi  nie udało się szachistom z Laury SzaChylice odnieść satysfakcjonującego wyniku z MKSZ GRYF DĘBICA, a jak pisaliśmy w poprzednim newsie, brakowało nam tylko dwóch punktów do awansu. Co się takiego stało? 

Runda szósta. Nie tym razem? Nic się nie stało? Można chrzanić różne dyrdymały, ale awans powoli się wymyka. Wygrana w tej rundzie wrzuciła by nas na 4 miejsce. Remis przedłużał kontakt z czołówką. Przegrana zrzuciła poniżej zeszłorocznego wyniku. Szansa na awans teoretycznie jeszcze jest. Nie może zadawalać wynik. Jesteśmy za Zielonką, Skoczkiem Trojanskim.

Rok temu w słabszym składzie ogrywaliśmy te drużyny.Znowu ktoś napisze na fb o tym, jak dominuje nad nami. Niestety, takie tezy obala się tylko przy desce. Za niedopuszczalne uważam sytuacje, gdy od deski wstaje się z remisem po 30 ruchu, a wynik pozostałych parti jest jeszcze niejasny. Działa to demobilizująco na resztę. Nawet w tym turnieju były przykłady wygranych w teoretycznych remisach a nawet po teoretycznych przegranych. To jest sport, nie matematyka. Wygrać można tylko walcząc. Piękny przykład walki dała dziś Pola. Miała przegraną, a walczyła, stwarzała groźby, dawała nadzieję kolegom i postronnym obserwatorom.

Szachy dla mnie to sport, a nie gra towarzyska. Nie odchodź od deski; może przeciwnik przełączy zegar nie tą ręką co trzeba dwa razy.
Gra toczy się wszędzie dookoła nie tylko na desce. Można przegrać partię, ale gorzej jeśli przegrywa się prestiż u kolegów i szacunek kibiców. Nawet jeśli awans ucieka, to gra toczy się o rekordy. Najlepsze miejsce w histori klubu, ranking Elo i krajowy, medale na deskach i by zmazać plamę z wcześniejszych rund. Józek Podbereski, mój kumpel z bieżni mawiał: "nie ważne kto szybko biega na początku, ale kto szybko biega na końcu". Wchodzicie w ostatnią 1/3 turnieju, tu już nie będzie czasu, żeby cokolwiek poprawić później. To co stanie się, to zostanie. Wszyscy do roboty abyście mogli spojrzeć sobie nawzajem w oczy.

Trzymamy  kciuki jak zawsze.

Po sześciu rundach rywal Chyliczan Gryf Dębica zajmuję 4 miejsce w tabeli z 21.5 pkt na koncie. Nasi zawodnicy zajmują 15 miejsce z 20,5 pkt na koncie. Liderem są szachiści z AS Płock mający 24,5 punktów na koncie które wyprzedziły liderującego ostatnio MKSz Rybnik. Trzecia  pozycję zamuje klub SSz Gminy Pawłowice.

Poniżej  cała tabela ligowa oraz wyniki partyjek  Laury SzaChylice vs. Gryf Dębica.

http://dmp2017.kszstilon.pl/mecz-vii/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5005/results.html?l=pl&tb=202

 

Dariusz Różycki/KM, fot: KSZ Stilon 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna