Znajdziesz nas na:

Główna

Michał Zieliński: „Szczypiorniak Lesznowola to nie grupa wzajemnej adoracji,”

W najbliższy weekend  będzie miał miejsce dwudniowy turniej pierwszej edycji Ogólnopolskiego Turnieju młodzieżowego w piłce recznej w hali CEiS w Mysiadle.  Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z trenerem UKS Szczypiorniak Lesznowola a zarazem organizatorem całej imprezy Michałem Zielińskim. Patronem medialnym imprezy jest nasz serwis. 

 

Piaseczno Sport News: To jest pierwsza edycja tego turnieju. Co was skłoniło do tego aby zorganizowac ten zawody?
Michał Zieliński: Pomysł zorganizowania turnieju narodził się w lutym. Jako młody klub nie mogliśmy wówczas występować w rozgrywkach ligowych. Pomyślałem, że może zrobimy coś swojego i zaprosimy kilka zespołów z Polski. Na początku plan był na 8 drużyn. Okazało się, że zainteresowanie jest tak duże, że po powiększeniu turnieju do 12 zespołów, utworzyła się długa lista rezerwowa. Dlatego plan na 2018 rok jest taki, aby zorganizować 4 turnieje eliminacyjne w różnych regionach Polski z finałem u nas. Cele tego wydarzenia są różne. Po pierwsze chcemy promować piłkę ręczną, po drugie chcemy pokazać, że Szczypiorniak Lesznowola to nie grupa wzajemnej adoracji, tylko klub, który chce na poważnie organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży. Integracja drużyn i wymiana doświadczeń między trenerami też jest będzie bardzo cenna. Chcemy promować zdrowy styl życia – wolny od nałogów, stąd ten przewrotny tytuł imprezy Piłka Ręczna Uzależnia. W przyszłym roku chcielibyśmy wygrywać w miarę regularnie w rozgrywkach ligowych, dlatego udział w takich turniejach ma przynieść bezcenne doświadczenie zawodnikom Szczypiorniaka Lesznowola. Po za tym to będzie też takie zwieńczenie tego roku kalendarzowego, w którym Szczypiorniak Lesznowola urósł z klubu, w którym trenowało 9 osób do klubu z 3 grupami wiekowymi, ponad 40 dzieciaków. Mamy swoją drużynę w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Mam nadzieję, że będzie to święto piłki ręcznej dla wszystkich naszych zawodników, ich rodziców, mieszkańców naszej gminy oraz wszystkich, którzy będą gościć w Mysiadle w dniach 2 i 3 grudnia.
Dlaczego warto przyjść na tą impręzę? 
Warto zobaczyć zmagania młodych szczypiornistów z różnych części Polski, bo będą to drużyny utytułowane – Mistrzowie Polski oraz medaliści imprez mistrzowskich. Warto zapoznać się z atmosferą, jaka towarzyszy meczom piłki ręcznej. Warto też przyjść i wspierać Szczypiorniaka Lesznowola, jako reprezentanta naszej gminy na arenie ogólnopolskiej.
Jakie  macie cele sportowe jako gospodarze podczas tego turnieju? I kto pańskim  zdaniem wygra cały turniej i zajmie pozostałe miejsca na podium
Mam nadzieję, że wygra najlepsza drużyna. Myślę, że to będzie ktoś z czwórki Anilana Łódź, Iskra Bydgoszcz, Pałac Młodzieży Tarnów albo Agrykola Warszawa. Jednak sport drużynowy w wydaniu młodzieżowym nie jest do końca przewidywalny. Mam nadzieję, że wygra też Szczypiorniak Lesznowola w kategorii organizator :-). Jeśli mogę skorzystać z okazji, to chciałbym bardzo podziękować Pani Wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik za dotychczasową życzliwość i wsparcie dla projektu, jakim jest Szczypiorniak Lesznowola. Na ostatniej prostej przygotowań do turnieju otrzymaliśmy też wsparcie z Centrum Sportu za co, jako główny organizator turnieju, jesteśmy bardzo wdzięczni.
Rozmawiał Krzysztof Mogilski. 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna