Znajdziesz nas na:

Główna

Kto z kim zagra czyli grupy na Memoriale Gawłowskiego

Tradycją jest fakt że co roku pod koniec listopada (tym razem weekend wypada 25 i 26 listopada) hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie jest opanowywana przez sympatyków siatkówki którzy poza samymi rozgrywkami czcą pamięć Mistrza świata z Meksyku (z 1974 roku) i zwyciężcy Igrzysk Olimpijskich z Montrealu (1976 rok), Wiesława Gawłowskiego. Znamy już komplet drużyn oraz grupy w jakich wystąpią amatorskie zespoły podczas XV edycji. 

Tradycyjnie wystąpi 16 drużyn które zostały rozlosowane do czterech grup. Faza ta rozgrywana będzie w dwóch turach: Grupy A i B swą rywalizację rozpoczną o godzinie 9. natomiast drużyny z grup C i D swe pierwsze mecze rozegrają dopiero po południu. 

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Bobry Piaseczno Wariaty Volley Club UKS Powsinek Wilanów
Tompex Przysucha Kamyki Neobrand Volley MKS MDK Warszawa
Trochę Bieda Team Tutti Frutti SPS Konstancin Progress
Tygrysy Piaseczno Plaża MIX Aśnaebaem

O popularności zawodów może świadczyć fakt, że ostatnie zgłoszenie dotarło do organizatorów 19 października. Sporzeliśmy również w regulamin zawodów i widnieje w nim taki oto zapis:

[quote cite=”Wyciąg z regulaminu XV Memoriału im. Wiesława Gawłowskiego”]Punkt 2.8 Mówi, że jeśli w drużynie w czasie meczu wystąpi zawodnik lub zawodniczka grający na co dzień w lidze wyższej niż trzecia, drużyna ta przegra ten mecz walkowerem. A kolejny punkt 2.9 mówi, że okres karencji dla zawodników grających w ligach pierwszej i drugiej wynosi dwa lata. Pamiętajmy – to siatkówka amatorska, trzymajmy się zasad! [/quote]

Organizatorem memoriału jest niezmiennie klub Bobry Piaseczno, założony w latach 90-tych przez Wiesława Gawłowskiego.

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna