Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Kolowrowek zmian (część 1)

Przeszło 1.5 tygodnia temu wybrzmiał dla naszych ekip ostatni gwizdek sezonu 16/17. Jako że przerwa w rozgrywkach ma trwać niecałe dwa miesiące (dla IV-ligowców i drużyn z LO) trzeba szybko działać. Czas na pierwsze zestawienie zmian.

Najważniejsze to te organizacyjne. Sparta, Perła oraz MKS Piaseczno zapewne czekają na ostateczny układ terminarza (ten zostanie ustalony po dzisiejszym barażu Victorii Sulejówek z Pogonią Grodzisk Mazowiecki). Wiadomo że ich domowe obiekty odwiedzać będą przedstawiciele klubów z: Błonia, Radomia, Kozienic, Promnej, Karczewia, Mszczonowa, Przysuchy, Białobrzegów, Garwolina, podradomskiego Jedlińska i (prawdopodobnie) podsiedleckiego Skórca. Start ligi 12-13 sierpnia. Ale uwaga – połowa z wymienionych ekip na pewno spadnie za rok z powodu łączenia tego poziomu w jeden (tak samo było do 2008 roku. Do tego momentu IV liga taką faktycznie była i wyglądała tak samo).

Inne ważne (jednak nie mamy ich potwierdzenia) to następujące: powiększenie limitu zmian z czterech do SIEDMIU (dobrze widzicie) w trakcie meczu oraz likwidacja obowiązku wystawiania do gry młodzieżowców. 

LATO BEZ SPARINGÓW? TAK SIĘ NIE DA!

A co na naszym podwórku?

– W MKS-ie Piasecznie nie ujrzymy takich piłkarzy jak: Paweł Bylak, Piotr Madetko, Paweł Nawrocki i Igor Mińkowski. Niepewna jest też przyszłość Konrada Drązikowskiego, Roberta Majewskiego i Igora Korczakowskiego. Przygotowania zacznie 17 lipca. 

– Perła w tym momencie prowadzi rozmowy z trzema potencjalnymi wzmocnieniami

– Zmiana trenera w KS'ie Konstancin. Po nieudanej obronie IV ligi przez Tomasza Citkowicza jego miejsce zajął dotychczasowy szkoleniowiec rezerw, Michał Madeński. Ciekawe jakiej wielkości strzępy składu zostały po spadku

– Rezerwy wspomnianego linijkę wyżej klubu zostały rozwiązane. Ciekawe czy choć połowa z grających tam zawodników znajdzie swe miejsce w innych zespołach

– Czas na licencje. Trzy drużyny (stan na 19 czerwca) ich nie miały. Są to: Jeziorka Prażmów, Laura Chylice i Orzeł Baniocha. Przedstawiciele pierwszych dwóch w rozmowach z PSNews sami przyznali że nie mieli możliwości dopilnować obowiązku dostarczenia dokumentacji. B-Klasowiec ma to zrobić do końca tygodnia, A-Klasowiec – dokonał tego w poniedziałek. A "Orły"? Chęć gry u zawodników jest lecz czy jest/była w działaczach wola walki z papierami? Tego nie wiemy. Jak nie – powiedzenie "Na rumaku do Baniochy" sprawdzi się idealnie.

– Co w "Ósmej Lidze Mistrzów"? Nieco nam się wykrusza. Poza Jeziorką i Orłem (o których napisaliśmy wyżej) na bank nie ujrzymy rezerw FC Lesznowoli oraz (na 99%) mozna zapomnieć o odwiedzinach przez B-klasowców obiektu przy Bielawskiej 78 gdzie siedzibę ma Kosa Konstancin.

Kolejny obrót kołowrotkiem niedługo!

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa