Znajdziesz nas na:

Główna

III etap Grand Prix Piaseczna 2017/18. Detronizacje i powroty na tron.

W hali Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie miał miejsce III etap 20 edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Jak sam tytuł powyżej wskazuje, mieliśmy niespodzianki i powroty w poszczególnych kategoriach. 

W kategorii kobiet najlepszą tenisistką okazała się faworytka zawodów Alicja Olub Walasek, która wygrała w finale z Izabelą Pałkiewicz trenującą i wystepująca jeszcze w czasach kiedy Return Piaseczno nazywało się GOSIR Piaseczno. Trzecie miejsce zajeła Aleksadnra Wójcik, która ograła Aleksandrę Gołąb. Ci którzy obserwali jej sobotni występ  zauważyli dużą poprawę  w grze. 

W kategori junior mieliśmy detronizację. Borys Massalski  zwycięzca poprzedniego etapu, musiał uznać wyższość kolegi z klubu piaseczyńskiego Rafała Hresiukiewicza. Wicemistrz II etapu Kamil Matyjek (Lupus Kabaty) nie obronił drugiego miejsca z przed dwóch tygodni i przegrał w  ćwierćwinale po tiebreaku z Adamem Pląskiem.  Później w meczu o trzecie miejsce, Pląsek przegrał z bardzo  chudziutkim zawodnikiem Marcinem Zielińskim, a sam pogromca Adama pokazał sie z bardzo dobrej strony. W poźniejszych potyczkach w starszych kategoriach też nieźle sobie radził.  Karolina Sadowska która  na ostatnim turnieju zajeła trzecie miejsce tym razem ukończyła zawody na 9-12 miejscu.

W kat. dzieci, i  tym razem mieliśmy kobietę na podium ale na nieco niższym stopniu bo na drugim.  W finale Julia Balcerzak która w II etapie tegorocznych zawodów zajeła trzecią lokatę w kategorii kobiet, przegrała po tiebreaku na własne  życzenie z Wojciechem Żeglinskim, gdzie zawodniczka z Kabat miała pięć piłek meczowych i wszystkie zmarnowała popełniajać prostę błędy. Wojtek zobaczył swoją szansę i ją wykorzystał.  Filmik z tego spotkania możecie obejrzeć pod tym linkiem.  Trzecie miejsce zajał  Bartosz Sokulski który pokonał Patryka Dubiniaka. 

W kategori mężczyzn Rafał Surzycki po raz kolejny zajął pierwsze miejsce wygrywając z Krystianem Markiem. Damian Świerczek tym razem musiał zadowolić sie trzecią pozycją wygrywająć w swoim ostatnim spotkaniu tej kategorii z Grzegorzem Pławskim. Taką samą pozycję Damian zajał w kategori Open wygrywając z Pawłem Brylakiem.  W finale Michał Murawski pokonał Kamila Sitka. 

Podczas losowania nagród mieliśmy śmieszną sytuację przypominającą mecz tenisa stołowego, kiedy mamy pieć piłek meczowych, ponieważ dopiero za piątym razem wylosowano numer szczęsciarza. Nie wiadomo czy numery były za duże czy po prostu nikt z zawodników nie dostał tego numeru przy zgłaszaniu sie do zawodów. Następny czwarty etap imprezy za niecały miesiąc. 

Poniżej fimiki z najciekawszych spotkań tego turnieju.

 tekst i foto: Krzysztof  Mogilski

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna