Znajdziesz nas na:

Amatorskie

II Fortuna Puchar Polski: Kondycja to postawa.

W ubiegły weekend, na warszawskim obiekcie OSiR Bemowo, miała miejsce druga edycja turnieju Fortuna Puchar Polski Playarena. Wśród 40 ekip walczących o duży puchar nie mogło zabraknąć drużyny z naszego Powiatu Piaseczyńskiego. W tym roku na zawody pojechał wicemistrz ligi piaseczyńskiej Playareny El Pistolero.

  W ubiegłym roku apetyty kibiców/ sympatyków z naszego podwórka były wyjątkowe na sukces.  Podczas  pierwszej edycji Młode Wilki Góra Kalwaria zajęły 4 miejsce, co było wielkim zaskoczeniem w środowisku tejże dyscypliny sportu. Na drużynie El Pistolero spoczywała wielka presja. Całemu tragizmowi potęgi dodawało wylosowanie grupy śmierci. W grupie A oprócz naszej drużyny mieliśmy trzy ekipy mające za sobą coroczne granie na  turniejach MP Nike Playarena, gdzie zawsze daleko zachodzili, w tym aktualnego Mistrza Polski, Cater Group Łódź.
 
Na meczu otwarcia, przy całej widowni, El Pistolero zremisowało 2:2 z mistrzami Polski . Gdyby nie proste błędy moglibyśmy nawet się pokusić o pełną pulę, ale każdy kto oglądał mecz widział, że mistrzowie z Łodzi mieli tyle samo sytuacji, co nasz wicemistrz i gdyby nie interwencje Łukasza Jędrala, mogło być niewesoło. Po końcowym gwizdku wszyscy byli pod wrażeniem, a informacja i sam wynik był oceniany na  niespodziankę/sensację.

 

W drugim meczu z Newels Old Boys Jastrzebię Zdrój, El Pistolero również zremisowało 2:2,  lecz w tym przypadku zwycięstwo mieli w kieszeni, bo prowadzili 2:0. Niestety brak koncentracji do końca spotkania oraz zmęczenie naszych piłkarzy zaważyły na stracie dwóch bramek. 
 

W trzecim spotkaniu BKS Pordzika Ruda Śląska została rozgromiona przez ekipę Dudzickiego 7:0. Ruda Śląska w każdym meczu dostawała srogie baty i okazała się najsłabszą ekipą w naszej grupie.  
 

W Czwartym spotkaniu, w meczu o wszystko, nasza drużyna zremisowała z Jakubskie Toruń 4:4. Całe spotkanie było niesamowitym  widowiskiem. Raz szala zwycięstwa była po stronie Torunia, raz po stronie Piaseczna. Tym samym El Pistolero z trzema remisami i jednym zwycięstwem zajęła trzecią pozycję, tracąc jeden punkt do drugiego miejsca,  dającego awans do 1/8 finału. Z grupy wyszły drużyny z Jastrzębia Zdrój i Łodzi.   
 

W fazie pucharowej sędziowie musieli zarządzać pięć razy Turbo Dogrywkę, gdzie zawodnicy obydwu drużyn po każdej minucie schodzą z boiska, by na samym końcu zostali tylko zawodnik z pola i bramkarz. Emocje były niesamowite.  Dużą niespodzianką była porażka Cater Group Łódź, który mimo prowadzenia z Old School Supplements Team 2:0, przegrał 2:3. Cały turniej wygrał  niespodziewanie Dentim Clinic Katowice, który w finale pokonał również po Turbo Dogrywce Dynamik Herring Toruń, Mistrza Polski poprzednich edycji Nike Playarena 3:2. Krzysztof Elsner, reprezentant naszego kraju na ostatnich ME w Czechach walczył jak lew, ale tym razem  musiał uznać wyższość Jacka Jarnota najlepszego strzelca tegorocznej edycji. W meczu o trzecie miejsce A Seree Tee Krotoszyn wygrał wysoko ze zmęczonymi młodymi zawodnikami Old School Supplements Team Lublin 8:2 (4:0).
 

Warto na końcu wspomnieć o bramkarzu z Budoserwis Chorzów Michale Gruszewskim, który zasłużenie dostał tytuł najlepsza bramkarza turnieju. Jego interwencję podczas jednej z dwóch turbodogrywek uratowały skórę ślazakom. Więcej relacji i wyników pod tymi linkami….

http://playarena.pl/6864,informacje,serwisowe,news.html
http://playarena.pl/6870,informacje,serwisowe,news.html  

 tekst i foto: Krzysztof Mogilski

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie