Znajdziesz nas na:

Główna

II etap 20 edycji Grand Prix Piaseczna: Rekordowa Frekwencja.

W ostatnią niedziele miał miejsce II  etap dwudziestej już edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym.  W samych zawodach udział wzięło  125 zawodników. Gościem specjalnym niedzielnej imprezy była dwukrotna mistrzyni Polski w seniorkach oraz uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie i w Rio De Janeiro Katarzyna Grzybowska-Franc. 

Największą atrakcją dla najmłodszych adeptów  ping ponga była możliwość gry z wyżej wspomnianą  tenisistką. Chętnych do gry z utytułowaną zawodniczką nie brakowało i dopiero sygnał  jednego z organizatorów zawodów  Macieja Chojnickiego oznajmującego  że odbędzie się losowanie przerwało gierki z Grzybowska-Franc. 

W losowaniu  były do wygrania m.in. koszulki z: podpisem Marka Badowskiego wicemistrza Polski seniorów-wychowanka  Returnu Piaseczno, koszulka reprezentacji Polski Katarzyny Grzybowskiej Franc oraz 30 minutowy trening z gwiazdą ostatniego etapu imprezy. Obserwując jej  trening z małym chłopczykiem, możemy powiedzieć że ta lekcja na długo zostanie w pamięci zawodnikowi. Mimo tego że Kasia spieszyła się na swój mecz ekstraligowy w Sochaczewie z Tarnobrzegiem, udało jej się znaleźć czas dla nas. Oto co nam powiedziała:

Wróciłam na tą salę po 15 latach jak byłam  jeszcze kadetką czy juniorką. Przyznam szczerze że łezka się w oku zakręciła kiedy zobaczyłam tą salę ale bardzo  fajnie, bardzo fajny turniej i inicjatywa, i fajnie że się tutaj znalazłam, bo lubię robić takie rzeczy dla dzieci a szczególnie dla dzieci. Chłopczyk który wylosował ten trening bardzo fajnie grał, myślę że bedzie trenował dalej że złapie bakcyla po tym treningu i bedzie chciał iść dalej. Widziałam tutaj jednego chłopczyka który był chyba drugi w turnieju dla dzieci, bardzo mi się spodobał mam nadzieje że zobacze go jeszcze później.  Była też dwójka, trójka dzieci, mające potencjał to grania na arenach międzynarodowych. 

Przejdźmy teraz do samych zawodów. W kategoriach: dzieci, juniorzy oraz kobiety, mieliśmy bardzo ciekawą sytuację. W kategorii kobiet faworytka tejże imprezy Alicja Olub Walasek nie ukończyła zawodów na podium co było wielką niespodzianką. Jak się dowiedzieliśmy od niej samej, tego dnia nie była w formie.  W konkurencji dzieciaków wszelkie argumenty pewnych znanych osób w świecie polityki i show biznesu, że płeć piękna jest skazana na porażkę z mężczyznami można wyrzucić do kosza. Najlepszą zawodniczką II etapu okazała się Zofia Śliwka. 
 

W kategorii junior mieliśmy niesamowity finał pomiędzy zawodnikiem  Returnu Piaseczno Borysem Massalskim a Karolem Matyjakiem z Imola Lupus Kabaty. W pierwszych dwóch setach górą był Borys ale  Karol przełamał się w trzecim secie po błędach Massalskiego i w całym spotkaniu mieliśmy 2:1. W czwartym secie zawodnik z Kabat mógł doprowadzić do tie breaka ale na jego nieszczęście nie zachował zimnej krwi do końca i to Borys wygrał całe spotkanie, mimo tego że wygrywał już 6:0.  Co nam powiedział po meczu wicemistrz juniorów drugiego etapu Grand Prix Piaseczno? 

Uważam że jeszcze miesiąc treningów i będzie troszeczkę łatwiej ale w czwartym secie miałem dwie piłki setowe, no i uważam że było ciężko. Borys to bardzo dobry zawodnik, i bardzo go szanuje, ale uważam że nerwy wzieły w górę w czwartym secie. Miałem skrytą nadzieje że wygram cały ten turniej, no ale niestety nie udało się, i naprawdę Borys to świetny zawodnik i można powiedzieć że nic tylko mu pogratulować. 

Nie udało się nam złapać mistrza niedzielnych zawodów który, jeszcze wziął udział w kategorii  Open…. tak tak dobrze słyszeliście i też sobie nieźle radził.   

Poniżej klasyfikacja najlepszej czwórki w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz filmiki z całego spotkania finałowego w kategorii Junior i z panoramy zawodów. 

 

Dzieci

1. Zofia Śliwska
2. Mateusz Sachowicz
3. Konrad Burakowski
4. Adam Smoter

 

Juniorzy:
1. Borys Massalski
2. Karol Matyjek
3. Karolina Sadowska 
4. Kamil Dubiniak

 

Kobiety:
1. Monika Borewicz 
2. Iza Pałykiewicz
3. Julia Balcerzak 
4. Iwona Kopiec

 

Mężczyźni:
1.Rafał Surzycki
2.Damian Świerczek
3. Krystian Marek 
4. Rafał Kłobuchowski

 

Open:
1. Daniel Draczka
2. Jacek Szachnowski 
3. Rafał Suszycki
4. Jakub Brzezik

Krzysztof Mogilski, fot: UKS Return

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna