Znajdziesz nas na:

Główna

Bardzo udany występ kolarzy.

Czy widział ktoś zawodnika, który prosto z finału sprintu staje na starcie wyścigu średniodystansowego i jeszcze zdobywa w nim punkty? Nie? A Piaseczno takiego ma!

Niedziela 12.listopada i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze w Pruszkowie to pasmo sukcesów Piaseczna. Zawodnicy Pawła Tomaszewskiego startowali w składzie: Tomasz Grzesiak, Jakub Kamiński, Jakub Kozicki, Arkadiusz Kusiak, Kacper Machaj, Krzysztof Rutkowski. Ten ostatni kolarz to debiutant w konkurencjach torowych a mimo to radził sobie bardzo dobrze. 

W Mistrzostwach udział brało 36 młodzików z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W dwóch konkurencjach sprinterskich: wyścigu indywidualnym na 250m oraz sprincie niepokonany był Tomasz Grzesiak z L.U.K.S. Trójka Piaseczno zdobywając dwa razy złoty medal. Do sprintu kwalifikowało się 8 najszybszych zawodników na 200m z lotu. Z ośmiu dostępnych miejsc w ćwierćfinale cztery należały do zawodników Piaseczna. Oprócz Tomasza Grzesiaka z drugiego miejsca awansował Jakub Kozicki, z trzeciego Kacper Machaj, z szóstego Jakub Kamiński. W ćwierćfinale swoich przeciwników pokonali Tomasz Grzesiak, Jakub Kozicki i Kacper Machaj. W półfinale Tomasz Grzesiak wyeliminował zawodnika z Olsztyna a w drugiej parze Jakub Kozicki pokonał Kacpra Machaja. Finał należał do Tomasza Grzesiaka. Srebrny medal zdobył Jakub Kozicki a Kacper Machaj wywalczył brąz.

Do wyścigu punktowego również obowiązywały kwalifikacje. W pierwszym biegu startowało trzech zawodników "Trójki" a zakwalifikowało się dwóch – z trzeciego miejsca Kacper Machaj i z piątego miejsca Tomasz Grzesiak. Obaj jednak wycofali się z późniejszego startu w wyścigu punktowym. W drugim biegu kwalifikacyjnym startowali Jakub Kozicki, Jakub Kamiński i Arkadiusz Kusiak. Dając piękny popis jazdy drużynowej zakwalifikowali się z trzech pierwszych miejsc. W wyścigu punktowym wystartował jednak tylko Jakub Kozicki. Nie przeszkodziło mu nawet to, że wyścig rozpoczynał się natychmiast po finale sprintu, w którym Kozicki zmierzył się w dwóch biegach z najszybszym sprinterem tych zawodów. Prosto z mety ustawił się na starcie wyścigu punktowego na czterdzieści okrążeń. Zawodnicy innych klubów, którzy od kilku godzin odpoczywali, narzucili bardzo duże tempo, co nie przeszkodziło piaseczyńskiemu kolarzowi zdobywać punkty na kolejnych premiach. Niestety zachowanie sił do samego końca byłoby wbrew prawom fizyki. Brak punktów na ostatnim finiszu kosztował Jakuba Kozickiego spadek z podium na czwarte miejsce. 
W wyścigu drużynowym na 2000m "Trójka" Piaseczno zdeklasowała rywali. Jadąc w składzie Tomasz Grzesiak, Jakub Kozicki, Jakub Kamiński, Arkadiusz Kusiak pewnie wywalczyła złoto.

Bilans medalowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dla Piaseczna wygląda następująco:
Tomasz Grzesiak – dwa złota indywidualne plus złoto drużynowo,
Jakub Kozicki – srebro indywidulanie plus złoto drużynowo,
Kacper Machaj – brąz indywidualnie.

Jakub Kamiński i Arkadiusz Kusiak – złoto drużynowo.

Komplet wyników:
Wyścig indywidualny na 250m ze startu zatrzymanego (36 startujących)
1.Tomasz Grzesiak
4.Jakub Kozicki
5.Kacper Machaj
7.Jakub Kamiński
14.Arkadiusz Kusiak
18.Krzysztof Rutkowski

Sprint indywidualny (32 startujących):
kwalifikacje
1.Tomasz Grzesiak
2.Jakub Kozicki
3.Kacper Machaj
6.Jakub Kamiński
13.Krzysztof Rutkowski
20.Arkadiusz Kusiak
podium:
1.Tomasz Grzesiak
2.Jakub Kozicki
3.Kacper Machaj

Wyścig drużynowy na 2000m
1. L.U.K.S. Trójka Piaseczno w składzie: Grzesiak/Kozicki/Kamiński/Kusiak

Wyścig punktowy:
4. Jakub Kozicki
Tomasz Grzesiak – wycofał się
Kacper Machaj – wycofał się
Jakub Kamiński – wycofał się
Arkadiusz Kusiak – wycofał się
Krzysztof Rutkowski – brak kwalifikacji

 

 tekst i foto:DK. 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna