Znajdziesz nas na:

Główna

Asto Piaseczno nie dla Pruszkowa.

Siatkarze Asto Piaseczno rozegrali  trzecie spotkanie  w  IV Lidze  Mazowieckiej seniorów  z Ósemką Pruszkow na wyjeździe. Przed tym pojedynkiem Astonianie rozegrali dotyczas dwa mecze.  W  pierwszym spotkaniu pokonali po tiebreaku SPS Konstancin, w drugim musieli uznać wyższość rywala z Mińska Mazowieckiego (0:3). 

Po przegranej 3:0 z Mińskiem Mazowieckim, zawodnicy ASTO pragnęli się jak najszybciej zrehabilitować.  Na tę okazję trener postanowił dokonać kilku zmian taktycznych, oraz nieznacznych zmian w składzie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszy set po dość wyrównanej partii należał do drużyny z Piaseczna, kończąc się rezultatem 25 do 22. Drugi set nie przyniósł dużych zmian, tym razem UKS Puszków przegrało set większą różnicą punktów, bo do 17. Trzeci set był znacznie ciekawszy i zdecydowanie bardziej wyrównany. Z początku drużyna z Pruszkowa objęła nieznaczne prowadzenie, jednak  Piaseczno nie zwolniło tempa, nadrabiając stratę i wypracowując sobie najpierw niewielką, potem już większą przewagę. Ostatecznie całe spotkanie wygrało KZD ASTO Piaseczno, wygrywając  ostani set 25:19.
     

W meczu, mogliśmy podziwiać zarówno mocne ataki, jak i nieraz ciekawe dłuższe akcje, w których piłka wielokrotnie przechodziła z jednej na drugą stronę.
KZD ASTO Piaseczno w stu procentach zrehabilitowało się po ostatniej przegranej, i zrobiło kolejny  krok w kierunku trzeciej ligi.

Michał Praski/KM

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna