Znajdziesz nas na:

Główna

Złote rozdanie kadr mazowsza

Dopiero dziś dostarliśmy do powołań jakie rozesłał kilka dni temu Mazowiecki Związek Pilki Nożnej. Dotyczyły one szerokich (jak się przekonacie zaraz – bardzo szerokich) konsultacji w kategoriach wiekowych do lat: 11-tu, 13-tu i 16-tu piłkarek. Wśród nich można znaleźć kilka nazwisk zawodniczek z klubów które na co dzień rywalizują w naszym regionie.

 

182 nazwiska z całego województwa i nie tylko – sama liczba z początku zdania robi wrażenie, prawdopodobnie jest to ewenement na skalę krajową. Z anailizy list wynika, że 16 czerwca na miejsce zbiórki ma się wstawić m.in 8 przedstawcielek reprezentujący jakie kluby jak… (i tu się zdziwicie): UKS TKM Tomice (to akurat żadne zaskoczenie, czytajcie dalej), FC Lesznowola, Perła Złotokłos, MSP Jeziorkę Prażmów i Hubertus Zalesie Górne.

 

U-11

Wiktoria Zakrzewska – UKS TKM Tomice

Jagoda Ostrowska – Hubertus Zalesie Górne

Julia Matulka – Michalczyk Stal-Pact Jeziorka Prażmów

Aleksandra Tokaj – Michalczyk Stal-Pact Jeziorka Prazmów

 

U-13

Karolina Michalska – FC Lesznowola

Dominika Grzaska – FC Lesznowola

Oliwia Samoraj – Perła Zlotokłos

Mata Samoraj – Perła Złotokłos

 

Gratulujemy młodym adeptkom futbolu!

 

A na koniec przekaz dla: rodziców, trenerów, działaczy klubowych i osób które mają styczność z dziewczętami na co dzień – jedźcie z nimi na te konsultacje i bacznie obserwujcie zarówno swoje podopieczne jak i (a nawet przede wszystkim) Marka Anglarta – przewodniczącego Komisji ds piłkarstwa kobiecego i trenera kadr wojewódzkich a zwłaszcza piastującego funkcję stołecznej Pragi Warszawa. Mamy więcej niż 100% pewności że pod przykrywką "konsultacji" szykowany jest werbunek w szeregi linijkę wcześniej wspomnianej drużyny. Wydaje się że to niepowtarzalna szansa, by wypromować swe zawodniczki. Złudna. W takim razie dlaczego na listach dostępnych tu i tu nie ma żadnej reprezentantki GOSiRek Piaseczno i bardziej zasłużonych klubów dla rozwoju kobiecego futbolu na Mazowszu takich jak: Czwórki Radom, KS'u Raszyn czy rzeczonej wcześniej Pragi? W dodatku co jakiś czas obserwujemy powołania na mecze kadr i jaka jest szansa, że któraś z waszych zawodniczek jeśli zostanie powołana to z innego klubu niż Praga? Jeszcze mniejsza niż ta o której kiedyś śpiewało Lady Pank.

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna