Znajdziesz nas na:

Główna

Zajęcia na hali? Nie w Zalesiu Górnym

Uprawiać tylko wybrane dycypliny bo wykonawca dał ciała? Niestety to jest możliwe. Przekonują się o tym uczniowie Zespołu Szkół w Zalesiu Górnym a takze sportowcy zrzeszeni w tamtejszym Hubertusie i grupa mieszkańców.

 

Niedawno temu (z opóźnieniem rocznym zresztą) oddano do użytku dwie sale sportowe o różnej wielkości. Podczas budowy okazało się że po pracujących tam robotnikach zostały "pamiątki" w postaci m.in rury wentylacyjnej która zajmuje ponad połowę powierzchni dachu. Co to ma wspólnego z problemami? Bardzo wiele. Owy przedód znajduje się… pod dachem. NJatomiast na ścianach znajdującymi się za postawionymi bramkami ułożone zostały panele z gipsu a ich stan od uderzeń piłkami gwałtownie się pogarszał.

 

Z informacji jakie posiadamy zakazano prowadzenia jakichkolwiek zajęć. Cierpią na tym przede wszyscy zawodnicy Hubertusa Zalesie Górne (prowadzącego sekcje: Badmintona, Łucznictwa, Gimnastyki Artystycznej, Piłki Nożnej dzieci i Karate), ponadto swe zajęcia podczas przerwy zimowej miała prowadzić Jedność Żabieniec a w dodatku pokrzywdzeni są mieszkańcy Zalesia Górnego którzy raz w tygodniu się tam zbierali. Również odwołana zostanie najblisza edycja turnieju "Wieś Cup" rozgrywana w co roku w trakcie ferii zimowych.

 

Zastanawia też jedno – jakim cudem obiekt został dopuszczony do użytku przez Powiatowy Inspektoriat Nadzoru Budowlanego? Może jeszcze powinno się zabronić uczniom tamtejszej szkoły podstawowej i gimnazjum uczestnictwach w zajęciach WF-u? A wydawało się że nic nie przebije cyrku z budową hali przy jednej ze szkół w Górze Kalwarii…

Darek Lipski fot. autor nieznany

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna