Znajdziesz nas na:

A-Klasa

XIV Memoriał Kazubka: 2x więcej oldbojów i nowa formuła seniorów

Tradycją jest organizowanie pod koniec stycznia memoriału im. Walentego Kazubka – zasłużonego i wieloletniego prezesa żabienieckiej Jedności, który mimowolnie został ochrzczony nieoficjalnymi mistrzowami powiatu Piaseczyńskiego futbolu seniorów. Rok temu zorganizowano pierwszą edycję dla piłkarzy wciąż aktywnych lub takich, którzy oficjalnie zawiesili buty na kołku. Jak to będzie wyglądać?

 

Sobota należeć będzie do oldbojów. W przeciwieństwie do zeszłoroczrnej, premierowej edycji ujrzymy nie 6 ale aż 12 zespołów. Ujrzymy w niej zarówno ekipy grające na co dzień w Warszawskiej Lidze Oldbojów jak i Mazowieckiej. Zagrają: Jedność Żabieniec, Delta Warszawa (zwyciężca pierwszej edycji), Kasztan Team, Okęcie Warszawa, Perła Złotokłos, KS Raszyn a także stołeczne: Świt, Polonia, Białe Wilki, chylicka Laura, Jeziorka Prażmów i MKS Piaseczno. Start przewidziano na godz. 9, natomiast oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowano na 12:45.

 

Niedziela – jak zawsze zresztą – będzie ucztą dla każdego fana naszego podwórka. W tym roku naprawdę zaszalono, ponieważ wystąpi (po raz pierwszy w historii imprezy) aż 15 ekip! Podzielono je na trzy grupy (co też nigdy się nie zdarzyło). Grupy podzielono następująco:

 

Grupa A

Jedność Żabieniec (A-klasa)

FC Lesznowola (LO)

KS II Konstancin (A-Klasa)

Walka Kosów (B-klasa)

MKS Piaseczno (LO)

 

Grupa B

Perła Złotokłos (LO)

Jeziorka Prażmów (B-klasa)

Sparta Jazgarzew (IV Liga)

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie (A-Klasa)

KS Piaseczno 88' Old Star

 

Grupa C

KS Konstancin (IV Liga)

Korona Góra Kalwaria (LO)

Laura Chylice (LO)

Orzeł Baniocha (B-klasa)

Jedność II Żabieniec

 

Z poszczególnych grup wyjdą po dwa najlepsze zespoły i (chyba bo nie jesteśmy pewni) dwie ekipy z trzecich miejsc. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 8:30 a honotowy początek zawodów o 12:15. Rok temu wygrała Sparta przed KS'em Konstancin i nieistnijącą już w seniorskiej piłce Kosą Konstancin.


Darek Lipski fot. Ania Karim

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa