Znajdziesz nas na:

Główna

Tygodniówka, czyli prasa na stół (2)

W laltach 2010-2012 istniał projekt który nazwano Radio Flash Piaseczno. Szlagierowym punktem ramówki była emitowana audycja "Tygodniówka" emitowana najpierw w soboty między 12 a 14-tą a potem w piątki w godzinach 10-13. Prowadzącym był Krzysztof Małyska. Był też przegląd prasy My natomiast szukamy odrobiny sportu.

 

Z tej racji, że "Przegląd Piaseczyński" nie został wydany, przechodzimy dalej.

 

Nad Wisłą

– Kolejna odsłona "Bitwy o halę" w Górze Kalwarii. Tym razem redaktor opisujący sytuację dotyczącą obiektu przy ul. Białka zdecydował się na podróże zarówno do starostwa jak i miejskiego ratusza by dowiedzieć się co zrobić z tym fantem. Zalecenie wydaje się proste – naprawić. Jak wyglądają uszkodzenia? Odsylamy na stronę szóstą.

– Relacja z XVI edycji "Mili Konstytucyjnej". Szczególnie spory fragment dotyczy inicjatywy pani Natalii Jagielak (na co dzień poruszającej się przy pomocy dwóch kółek zamiast nóg) i v-ce starosty powiatowego – Arkadiusza Strzyżewskiego. Strona 9-ta.

Gazeta do pobrania tutaj

 

Kurier Południowy

Zdecydowanie szersza niż w "NW" relacja z Mili. Ba – nawet znalazła się nurtująca mnie odpowiedź na pytanie, dlaczego bieg od dwóch lat ma termin ruchomy. (strona 2)

– Sprawozdanie z przejazdu w ramach pierwszej z pięciu tegorocznych edycji "NightSkating'u Piaseczno". Warte podkreślenia są porady uczestniczki z Józefosławia dotyczące podstaw bezpieczeństwa podczas tegol typu imprez "…Chciałabym jednak zaapelować do wszystkich, którzy zamierzają jechać z nami w kolejnym NightSkatingu o podnoszenie rąk przy hamowaniu, przed torami, przed przeszkodami (np. dziurami) i za osobą, która się wywróciła. To bardzo pomaga innym i poprawia bezpieczeństwo.". (Strona 8)

– Notka prasowa dotycząca "przyciągania" najmłodzych do spędzania czasu na piaseczyńsim skatepark'u (Strona 9)

– Krótka zapowiedź IV edycji "Piaseczyńskiej Piątki" (Strona 11). W tym miejscu apelujemy do Stowarzyszenia "Kondycja" o graficzne przestawienie trasy.

– Relacja z IV-ligowych derbów przed 2 tygodni (Strona 13)

– Dwu-akapitowy skrót dotyczący II edycji siatkarskiego turnieju Puchar Starosty [pisaliśmy o nim tutaj (Strona 13)]

– Oraz krótkie info dotyczące występów GOSiRek podczas "majówki" (Strona 13)

Gazeta do pobrania tutaj

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna