Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Semieniuk za burtą, stery przejmie… zawodnik

Ostatnimi czasy wyniki Laury doprowadzały do konsternacji. Efektowne zwycięstwa przeplatane fatalnymi występami (głównie w derbach) doprowadziły do zmiany na ławce trenerskiej spadkowicza z Ligi Okręgowej.

 

Nawet pomoc Roberta Podolińskiego na boisku nie okazała się skuteczna przy porazkach m.in z rezerwami KS'u Konstancin czy ostatniej klęsce z rezerwami MKS-u Piaseczno (4:7). Zarząd klubu na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej doszedł do wniosku że A-klasowy zespół potrzebuje świeższego spojrzenia na grę. Pomóc ma w tym… grający czwarty sezon przy Dworskiej w Chylicach, Łukasz Kopczyński.

 

"Kopczyna" raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. 34-latek sportowo przez całe życie praktycznie nie ruszał się z naszych okolic. Wychowanek KS'u Piaseczno (był jednym z tych którzy przyczynił się w sezonie 2008/2009 do awansu do ówczesnej 3 ligi). Sezon 10/11 po połowie spędził w Skrze Obory i Sparcie Jazgarzew by zostać na kolejne dwa lata. Od sezonu 13/14 przywdziewa niebiesko-białe barwy.

 

Taką opinię o nim znaleźliśmy w archiwach nieistniejącej już (niestety) nieoficjalnej strony fanów KS'u Piaseczno

[quote cite=”za kspiaseczno.jogger.pl”]Prawdziwa ikona KS-u. Zawodnik, który przeszedł u nas przez wszystkie szczeble piłki juniorskiej i nigdy – nawet na pół roku – nie odszedł z klubu. W całym sezonie zagrał 571 minut, zdobył jedną bramkę (świetny strzał w meczu ze Skrą Obory).[/quote]

 

W tym sezonie Kopczyński na boisku pokazywał się regularnie do wyjazdowego meczu z drugim zespołem Ożarowianki Ożarów Mazowiecki gdy w 15 minucie doznał kontuzji. Debiut na ławce trenerskiej "Laurki" zaplanowano na sobotę przeciwko stołecznym Siekierkom.

 

Semeniuk natomiast przejął drużynę w sierpniu zeszłego roku po Karolu Kocyku. W tym czasie drużyna spadła szczebel niżej. Pod jego wodzą odnotowała ponadto 12 zwycięstw, 6 remisów i 23 porażki.

 

. Darek Lipski fot. LePo/Ursus Warszawa

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa