Znajdziesz nas na:

A-Klasa

PSRaport: Fair Play a ligowa rzeczywistość

Od jakiegoś czasu nie aktualizowaliśmy sekcji wyników i tabel piłkarskich. Nie przez brak czasu ale… przygotowanie ciekawej statystyki dotyczącej kategorii określanej w sporcie jako "Fair Play" za okres sierpnia i września. Do tego ostatnio furorę robi próba udzielenia "zielonej kartki" we włoskiej Serie B za zachowanie godne naśladowania co przyśpieszyło stworzenie zestawienia.

 

Przy tworzeniu uwzględniono ilość kartek jakie otrzymały kluby wraz z ich podziałem na rodzaje przewinien, dodatkowo policzyliśmy co jaki czas występuje moment gdy arbiter wyjmuje z kieszeni kartonik.

 

Z naszych wyliczeń wynika że najlepiej prezentuje się Korona Góra Kalwaria przed Jeziorką Prażmów i UKS'em Tarczyn. Na samym dole tabeli widzimy MKS Piaseczno

 

Kontrowersyjną kwestią były sytuacje gdy liczba punktów była taka sama. Po konsultacji z statystykami zatrudnionych w ogólnopolskich mediach doszliśmy do wniosku że wyżej w klasyfikacji powiina znaleźć się ekipa której zawodnicy doprowadzają do mniej groźnych zachowań. Całość znajdziecie pod tym linkiem. Nastepne zestawienie jeszcze w tym roku.

 

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa