Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po sobocie:: MKS odjeżdża*

Jak co niemal każdą sobotę boiska wypełniły sie grupami 22 ludzi uganiającymi się za napompowanym kawałkiem skóry Jednym z najciekawszych meczów dla lokalnych widzów, były derby w okręgówce pomiędzy FC Lesznowolą a Perłą  Złotokłos, v-ce liderem wspomnianej ligi. Lesznowola  pokonała tydzień temu bardzo silną ekipą Unię Warszawa która aspiruje do gry w IV lidze w przyszłym sezonie, także z pewnością czekało na nas wiele emocji. 

Derby rządzą się swoimi prawami – to fakt znany nie od dziś. Tak samo było na obiekcie w Nowej Woli gdzie toczyła się rywalizacja między FC Lesznowolą a Perłą Złotokłos. Spotkanie było bardzo ważne w kontekście awansu do IV ligi. Po dzisiejszej wygranej drużyny z gminy umiejscowionej w kierunku północno-zachodnim 2:1, MKS Piaseczno m.in dzięki temu odskoczyło Perle a na dodatek wygrywając wysoko 7:0  z Zaborowianką Zaborów, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera. eby jeszcze bardziej poprawić humor biało-niebieskim Laura Chylice pokonała bardzo silną trzecią  ekipę ligi Przyszłość Włochy 2:0. Dzięki temu Piaseczno ma teraz 9 punktów przewagi nad  Złotokłosem oraz 10 punktów nad Włochami i 12 pkt. nad Sempem Ursynów. Jeśli w najbliższym meczu Unia Warszawa piąta drużyna przegra na wyjeździe z  rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki, również będzie miała stratę do lidera 12 punktów.  Na ławce trenerskiej Korony Góra Kalwaria zadebiutował Łukasz Hass,  zastępując na tym stanowisku Jacka Kasztankiewicza, który sterował drużyną przez 4 lata. Niestety nowy  trener nie będzie mógł zaliczyć  debiutu do udanych. Okęcie Warszawa 2:0 Korona Góra Kalwaria.
 

Z pozostałych boisk: w  ekstralidze kobiet nasze jedyne reprezentantki Gosir „Gosirki”Piaseczno  przegrały  na wyjeździe z Mitechem Żywiec 4:1, i najprawdopodobniej   dziewczyny będą grały w grupie spadkowej. ( Od tego sezonu 6 najlepszych ekip po rundzie zasadniczej gra w grupie mistrzowskiej, natomiast  7-12 miejsca grają w grupie spadkowej). Do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze trzy mecze z: Czarni Sosnowiec u siebie,  na wyjeździe z  AZS PSW Biała Podlaska oraz na koniec z Górnikiem Łeczną, który  jest wiceliderem. Jeśli dziewczyny chcą być w lepszej sytuacji w  nadchodzących  meczach w ramach grupy spadkowej muszą wygrać przynajmniej dwa najbliższe spotkania.  Do 6 miejsca Gosirki tracą 6 punktów i zajmują 10 miejsce. Niby mało ale jak na razie Gosirki pokazały że nie mogą wygrać z rywalkami  na swoim poziomie często a jak wygrywają to po bardzo ciężkich bojach.

W IV lidze Sparta wygrała z Szydłowianką Szydłowiec 4:0, natomiast KS Konstancin wygrał 1:0 na wyjeździe z Olimpią Warszawa.  Dzisiaj o 13:00 ważny mecz w A klasie pomiędzy Jednością Żabieniec a Świtem Warszawa na stadionie przy ul. Leśnej 15. Jedność Żabieniec zajmuje 4 miejsce i traci do lidera ze stolicy 7 punktów.  Mogą w tym meczu nadrobić zaległe punkty. 

Pozostałe wyniki naszych drużyn w niższych ligach:

A klasa Warszawa II: Józefovia II Józefów 3:1 Kosa Gasy Konstancin  

A klasa Warszawa III: 
Sparta II Jazgarzew 3:0 Tur Jaktorów
KS II Konstancin 1:1 UKS Siekierki
AMT Nowa Wieś 1:0 UMKS II Piaseczno

B klasa Warszawa III:
Grom II Warszawa 7:1 Grom Prace Małe
Milan II Milanówek 3:1UKS Tarczyn


Krzysztof Mogilski fot. Rafał Osełka

 

*Po sobocie – reaktywowany na łamach PSNews cykl opisujący w skrócie paletę wydarzeń sportowych których byliśmy świadkami na własne oczy.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa