Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Młode Wilki czwartą ekipą Puchar Polski Playarena.

Wczoraj we Włocławku miała miejsce premierowa edycja Fortuna Puchar Polski Playarena w piłce 6 osobowej, w której  to wystartowało 39 zdobywców lokalnych pucharów oraz jeden finalista z turnieju w stolicy BKP Warszawa który w sobotniej imprezie zastąpił w ostatniej chwili reprezentanta z Leżajska. Wśród drużyn walczących o zdobycie Pucharu Polski a zarazem przepustki do europejskich rozgrywek w piłce 6 osobowej EMF Champions League znalazł się też zdobywca Fortuny Puchar Piaseczna Playarena Młode Wilki Góra Kalwiaria.

 

Poprzez losowanie zawodnicy z Góry Kalwarii, która była nazywana przez wszystkich "Grupą marzeń". Jak się okazało – mieli rację ci, z których ust padło to stwierdzenie, ponieważ Młode Wilki schodziła z bioska niepokonana, remisując tylko raz z mistrzem Krakowa, Biijemy Miniony (0:0). W pozostałych spotkaniach pokonały: EDGE Team Olsztyn 2:1, Prospect Zgierz 5:1 oraz Akcyzę Niebuszewo Trzcińsko-Zdrój 8:0

W  1/8 finale  okazali się  też za mocni dla Signum Krzywin Widuchowa  4:2  i dzieki temu awansowali do cwierćwinału  w którym mieli się zmierzyć z wicemistrzem Polski z przed dwóch lat Ogniwo Babinek Gryfino i też wygrali  ale po bardzo ciężkiej walce w której to zdobyli bramke na 3:2 w dogrywce.  Później niestety w półfinale, nie dali rady warszawskiej ekipe Glorii Victis przegrywając 1:5, a potem w meczu o 3 miejsce przegrali z aktualnym Mistrzem Polski Nike Playareny  Dynamik Herring Toruń 1:4 zajmując bardzo dobre jak na pierwszy raz czwarte miejsce. W wielkim finale derbów stolicy lepsi okazali sie pogromcy Młodych Wilków Gloria Victis Warszawa którzy wygrali 3:0  z BKP Warszawa. Na otarcie łez (jeśli jakiekolwiek się pojawiły) najlepszym królem strzelców został Tomasz Folwarski  11 goli. 

 

Jeszcze raz wielkie brawa dla Młodych Wilków. 6 ekipa ligi Piaseczyńskiej okazała się czarnym koniem rozgrywek.

 

Krzysztof Mroczek-kapitan Młodych Wilków Góra Kalwaria:

Jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy na turnieju, jednak wszyscy odczuwają trudy całodniowych zmagań.  Poziom był dość wysoki w szczególności od fazy ćwierćfinałowej. W półfinale i meczu o 3 miejsce zabrakło nam już sił po wyczerpującej dogrywce w ćwierćfinale. Do Włocławka z powodów problemów kadrowych wybraliśmy się w niepełnym składzie.  Napewno będziemy uczestniczyć w turniejach w okolicy i będziemy chcieli potwierdzić nasze umiejętności.

 

Patryk Dudzicki-ambasador Playarena Piaseczno:

Młode Wilki Góra Kalwaria już w rozgrywkach ligowych pokazywały swój naprawdę wysoki poziom. Niestety z powodu różnych kłopotów zespół ten nie był w stanie zakwalifikować się do Mistrzostw Polski Playarena. Co się jednak odwlecze… Ostatecznie ta drużyna zdobyła kwalifikacje na Puchar Polski, a tam zespół z Góry Kalwarii zrobił prawdziwą furorę jak burza przechodząc przez kolejne fazy turnieju. Mówi się o nich jako o "czarnym koniu" turnieju, jednak coś mi mówi, że to dopiero pierwszy akord występów tego zespołu na arenie ogólnopolskiej, a kolejnych możemy spodziewać się już w następnych sezonach. To doskonały przykład tego, w jak szybkim tempie rozwija się liga Playarena w Piasecznie. Już za 2 tygodnie nasze drużyny rozpoczną udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski i coś mi mówi, że tam również zespoły z naszego Powiatu zrobią furorę.

 Krzysztof Mogilski. Fot. za: Liga Nike Playarena

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie