Znajdziesz nas na:

Główna

Mix dyscyplin w jednej w Magdalence

Gdyby zrobic sondę wśród przechodniów i zadać pytanie "Co to jest Triathlon?", to przypuszczamy że większość z was umiałaby odpowiedzieć na nie. A Duathlon? W tej właśnie konkurencji będzie się można zmierzyć podczas Duathlon XTB Lesznowola zaplanowanego na 13 listopada w lasach Magdalenki z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości.

Sięgamy do źródeł encyklopedycznych gdzie o duathlonie jest napisane "jedna z odmian Triathlonu. Od głównej dyscypliny różni się tym, że zamiast pływania jest ponowny bieg". Standardowa formułą przebiegu jest następująca: 10 kilometrów biegu, 40 jazdy rowerem i ponownie biegamy 5000 metrów. Tu zastosowana zostanie opcja sprintu, czyli: 2.5 km biegu, 20 km na rowerze i 5 km ponownego biegania.

 

Sam sport nie jest szerzej znany a ciekawostką jest fakt że najciekawsza tego typu impreza miała miejsce 5 lat temu a trasa przebiegała po… Autostradzie A2, dokładnie w okolicach węzła Trzciel.

 

Tym razem zapomnijcie o tak ekstremalnie drogowo atrakcjach lecz jeśli ktoś chce zmierzyć się w tym dwuboju, może zapisać się tutaj.

 

DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna