Znajdziesz nas na:

Blogi

Kiła Mogila: Miało być tak pięknie…..

Trzeci  i czwarty turniej eliminacyjny mistrzostw Polski Playarena 2016 już za nami. Znamy już ostatnich ośmiu szczęśliwców którzy zagrają razem z pozostałą ósemką w najbliższy weekend  w Finale Mistrzostw Polski  Playarena 2016 w stolicy naszej kraju.  Niestety  bez  naszych ekip. Poniżej podsumowanie turnieju we Włocławku na którym byłem jako ambasador i pomagałem przy organizacji Mistrzostw.*


Turniej zdominowały zespoły z Wawy i z Łodzi. Cieszę się że jedną z ekip która awansowała do finału  jest CHZB-Chłopcy z Bielan, drużyna która zajęła drugie miejsce w turnieju charytatywnym  Równy Start. Miałem przyjemność oglądać ich mecz w 2 rundzie pucharowej czyli ostatniej dającej awans do finału. Zasłużenie wygrali z VITIS-Ogrody Marzeń Tczew aż 4:0. 
 

Niestety nie widziałem wszystkich naszych zespołów jak grali, ponieważ musiałem pilnować i notować z meczów na boisku nr.4 gdzie mogłem tylko obejrzeć dwa razy naszą trzecią ekipę Piaseczyńska  Futbolowych Analfabetów. Mimo zajęcia piątego miejsca w grupie, jestem dumny z tych chłopaków i z tego młodego zespołu, który pokazał że ma potencjał tylko musi więcej takich turniejów  rozegrać. Muszą jeszcze nabrać doświadczenia. Bardzo jestem zadowolony z postawy naszego mistrza powiatu Piaseczyńskiego Playareny, Albicelestes  Calvaria, która wyszła z grupy śmierci remisując  w pierwszych dwóch spotkaniach z bardzo silnymi ekipami  jak Bad Boys Szczecin 3:3 czy  Owned Time Białystok 1:1, a potem wygrała wszystkie swoje pozostałe spotkania i gdyba nie frajerska zagrywka drużyny  Mechanicznej Pomarańczy która sobie pojechała i oddała walkowera była szansa nawet na 1 miejsce w grupie….. Później w pierwszej rundzie Albicelestes niestety po bardzo dobrym spotkaniu przegrali 2:0 z Sucharkami Białystok. Ja na tym meczu byłem i po prostu szczęście się uśmiechnęło do Sucharek które w 2 rundzie przegrały dopiero po turbo dogrywce ze Strugą Personal System Service z  Tomaszówa Mazowieckiego. 
 

Niestety bardzo mnie zasmucił występ wicelidera piaseczyńskiej ligi El Pistolero 7. Nie miałem  przyjemności oglądać ich spotkań ale….. zająć piąte miejsce w grupie która nie była jakaś taka trudna dla tak mocnej kadrowo drużyny, dla zespołu który miał walczyć nawet o występ w Warszawie, a taki blamaż…..  Nie wiem co się z nimi stało i nie chcę wnikać, ale mam nadzieje że to był tylko wypadek przy pracy i za rok jak znowu wywalczą przepustki na turniej eliminacyjny nie zawiodą naszych oczekiwań.
 

Gratulacje dla ośmiu szczęśliwców a kończąc swoje dywagacje, powiem tylko że jak co roku na każdym turnieju  Nike Playarena czy Fortuna  Puchar Polski, obecny był Klaudiusz Hirsh, trener reprezentacji Polski piłki 6 osobowej, i na pewno  wypatrzył przynajmniej 3 zawodników w tym dwóch bramkarzy i jednego naszego zawodnika z  Futbolowych Analfalbetów. Kacper Kubicki młody chłopak znany z występów w Jedności  Żabieniec, w ostatnim meczu grupowym  2:4 z Jakubskie Euro-Drób Toruń, zdobył dwie bramki po ładnym uwolnieniu się obrońcom i rajdzie z piłką. Ten chłopak ma potencjał. 

Krzysztof Mogilski, fot. Nike Playarena.

*Powyższy opis ma charakter publicystyczny, wyrażany jako prywatna opinia wypisana przez autora wpisu i redakcja PSNews nie utożsamia się wypowiedziami zawartymi w owym artykule. W przypadku chęci zgłoszenia uwag prosimy o napisanie na redakcja@psnews.com.pl

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Blogi