Znajdziesz nas na:

Główna

(AKTUALIZACJA) Kajakiem przez AMO. I to na czas

Kilka miesięcy temu miała miejsce (jak się później okazało – premierowa) edyca amatorskich zawodów kajakarskich na terenie Górek Szymona. Kolejna już za (prawie) równy miesiąc.

 

17 i 18 września będzie do wyboru dziewięć konkurencji, z czego pięć zaplanowano na pierwszy dzień. Sobota stanie pod znakiem "sprinterów", ponieważ dystans jaki będzie do pokonania wyniesie 200 metrów. Dobę później akwen opanują bardziej wytrzymali miłośnicy poruszania wiosłami, którzy zmierzą się z odległością 4-krotnie dłuższą. Nowością jest wprowadzenie sztafety 4×200 metrów a team musi się składać z dwójki mężczyzn i dwójga kobiet (można płynąć tylko jedynkami).

'

Zapisy trwają do 11 września, przy czym jesli wpisowe (wynoszące 60 złotych w przypadku kajaka 1-osobowego i 80 dla pary) zostanie wpłacone do 4 września to gwarantuje możliwość dobrania sprzętu pod własną miarę. Limit wynosi 24 osoby/zespoły na konkurencję, jeśli lista się zapełni – możecie liczyć na trzykrotne przepłynięcie dystansu. Nie ma ograniczeń  co do ilości starów w różnych kategoriach.  Link do zapisów.

 

17 września (200 metrów)

Jedynki Mężczyzn, Kobiet

Dwójki: Kobiet, Mężczyzn, Mieszane

 

18 wrzesnia (800 metrów)

Dwójki: Mężczyzn, Kobiet, Mieszane

Sztafeta 4X200 metrów

 

[spoiler title=”Trasa” style=”fancy” icon=”chevron-circle”]

[/spoiler]

 

AKTUALIZACJA 1.09.2016 GODZ. 12:15 Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie kwot wpisowego na 40 złotych (jedynki) i 60 złotych (para). Data zapisów bez zmian

 

Darek Lipski fot. materiały prasowe

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna