Znajdziesz nas na:

Krótka Mysiadło

Relacje z ostatnich wystepów i wydarzeń Krótki Mysiadło.

Siatkarki  seniorki MUKS Krótka Mysiadło idą jak burza, sukcesy  młodych adeptów siatkówki, zmiany w sztabie trenerskim, oraz ostatnio poruszona sprawa na naszym portalu o odejściu kadetek z Krótkiej do Perły Złotokłos.  Tak by można było podsumować  ostatnie wydarzenia które miały miejsce w Mysiadle. 

 

W weekend (5-7.12.2014) w Białymstoku, odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt. Przez dwa dni turnieju rozegrano kilkadziesiąt meczów. Tym razem wystartowały cztery nasze zespoły. Wszystkie dziewczynki grały z ogromnym zaangażowaniem i ambicją. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też nasi kibice, szczególnie podczas meczów "czwórek". Nasze wyniki :
"Trójki" :
1. Nina Janiszowska-Downarowicz, Tosia Rzepkowska, Patrycja Błaszczak i Maja Kott – zdobyły brązowe medale za 3 miejsce
2. Dominika Groc, Marysia Gajewska, Ola Czaplicka i Magda Kozdroń – 9 miejsce
"Czwórki" :
1. Zuzia Bieńko, Magda Skonieczna, Paulina Sidor, Wiktoria Kołakowska i Julia Zimoch – 5 miejsce
2. Maja Kazubek, Natalia Kazubek, Julia Bujska, Oliwia Jerczyńska i Julia Ziółkowska – 11 miejsce.
GRATULACJE dla Zawodniczek i Trenerów:)


 

Kolejne Srebro – Tym razem POZŁOCONE. MVP dla naszej Zawodniczki
 
W niedzielę (11.01.2015 r.) odbył się ostatni z cyklu czterech turniejów Grand Prix Błonia. Nasz klub wystawiła tym razem jedną "trójkę" w składzie : Nina Janiszowska-Downarowicz (11), Tosia Rzepkowska (8) i Patrycja Błaszczak (7). Dziewczynki przystąpiły do ostatniego turnieju bardzo zmotywowane i zdeterminowane do utrzymania przewagi w klasyfikacji ogólnej GP. Po trzech wygranych meczach przyszedł kryzys w pojedynku z drużyną Bety Błonie. Przy stanie 14-17 dla przeciwniczek, nasze dziewczynki "obudziły się" (najprawdopodobniej podczas sprintu dookoła sali w trakcie czasu trenerskiego) i ograły gospodynie turnieju 21-18. W całym turnieju zawodniczki Krótkiej uległy tylko raz. Przegrały po bardzo ładnym i zaciętym meczu, różnicą trzech punktów, z drużyną Wrzosu Międzyborów. Po niedzielnym turnieju dziewczynki stanęły na drugim stopniu podium, jednak za chwilę nastąpiła zmiana miejsc i … wskoczyły na sam szczyt pudła, po zwycięstwie w klasyfikacji ogólnej. Dwa kolejne miejsca zajęły "trójki" z Międzyborowa.

Nie był to jednak koniec dobrych wiadomości i miłych akcentów. Organizatorzy turnieju uznali Ninę Janiszowską-Downarowicz najlepszą zawodniczką Grand Prix Błonia.

Podsumowanie jest imponujące : 2 złote i 2 srebrne medale oraz ten najważniejszy, ZŁOTY za zwycięstwo w całym cyklu Grand Prix, a także puchar MVP dla Niny.

Wielkie gratulacje dla Dziewczynek, Trenerów i wiernych kibiców. Dziękujemy


 

Siatkarki z Mysiadła nie zwalniają tempa! Zmiany w kadrze trenerskiej.
 
Niedzielna (01.02.2015) wygrana nad Kozienicami pozwoliła utrzymać fotel lidera w trzeciej lidze kobiet na Mazowszu. 

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie siatkówką młodzieżową w klubie MUKS Krótka doszło do kilku istotnych zmian min. Dotychczasowy trener seniorek Tadeusz Szeligowski objął pieczę nad młodziczkami natomiast Grzegorz Telecki zajął jego miejsce. Dodatkowo klub zatrudnił Łukasza Trochimiaka, który będzie szkolił młodzików.

– Nowy trener jest bardzo zaangażowany w pracę z zespołem i przekazuje wiele cennych wskazówek podczas meczu co przekłada się bezpośrednio na wynik. Jesteśmy przekonane, że poprowadzi nas do kolejnych zwycięstw – mówi Katarzyna Orłowicz, środkowa MUKS Krótka Mysiadła.


07.02.2015 Kozienice próbowały ale punktów z Mysiadła nie wywiozły.

W meczu rewanżowym po raz drugi lepsze okazały się siatkarki z MUKS Krótkiej wygrywając 3:0 (25:23,25:23,25:19) z KKS Kozienicami. Dobra obrona libero Małgorzaty Gryziak, skuteczne bloki Eweliny Biegańskiej oraz bezbłędne rozegranie Agnieszki Witkowskiej były kluczem do osiągnięcia sukcesu. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, na boisku pojawiła się Anna Sidorowska, która bardzo pomogła zespołowi z Mysiadła w przyjęciu. 

Grzegorz Telecki ma powody do zadowolenia gdyż jest to już jego trzecie zwycięstwo do 0. – Przed nami jeszcze wiele pracy a czasu coraz mniej. Jestem jednak dobrej myśli- mówi trener Mysiadła.Skład: A.Witkowska, A.Zdon, K.Orłowicz, J.Lewandowska, E. Biegańska, K.Kotkowska, G.Gryziak (libero) oraz A. Sola-Manowska, P.Jaskulska.

 

tekst: MUKS Krótka Mysiadło/KM.

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Krótka Mysiadło