Znajdziesz nas na:

Główna

Na szczycie dna #1

Czasem zdarza nam się być na dnie, a konkretnie na samym jego szczycie. To samo dotyczy również piłki nożnej w powiacie piaseczyńskim. PS News nie wybiera konwencjonalnych tras, jak inne strony internetowe, traktujące o piłce nożnej. Nasz portal woli piąć się na szczyt, lecz ligowego dna. Ale przecież to właśnie uwielbiacie, a szczyt piłkarskiego dna zapisany jest w waszym DNA. Z tygodnia na tydzień do gry wkraczają kolejne etapy. Po tym jak w ubiegły weekend rozpoczęły się zmagania w 4 lidze (najniższy szczebel naszego regionalnego dna), w najbliższą sobotę ruszają zmagania ligi okręgowej. Co więcej rozgrywki LO rozpoczynamy z wysokiego C, bo od starcia pomiędzy Kosą Konstancin, a MKS Piaseczno. Co jeszcze czeka nas w ten weekend? Przekonajcie się sami!

 

Na początek przyjrzyjmy się naszym rodzynkom w najwyższej (a w naszej numerologii najniższej) lidze. Czwartoligowcy z Konstancina, po tym jak przed tygodniem ulegli Ożarowiance 0:2, podejmą rezerwy Znicza Pruszków. Rywal mocny szczególnie, gdy do gry aneksowani są tam nominalni zawodnicy z pierwszego zespołu, którzy w danym momencie nie mieszczą się w meczowej osiemnastce tamtej drużyny. Zespół z Konstancina jednak nie próżnuje i już w tej chwili próbuje wzmacniać swój zespół. Nasi reporterzy dowiedzieli się, że w Konstancinie testowany był w ostatnim czasie zawodnik pochodzący z Ukrainy – Oleksandr Zadorozhnyi. Zawodnik ten testowany był ponoć również w zespole KS Warka (LO). Czy zawodnik rodem z Ukrainy będzie w najbliższym czasie reprezentował barwy KS Konstancin? Na razie wiemy tyle, że ze Zniczem nie zagra, nie da się jednak ukryć, że potencjalny nabytek mógłby dodać nieco kolorytu 4ligowym rozgrywkom.

***

Drugi z naszych reprezentantów w czwartej lidze – Sparta Jazgarzew w pierwszej wiosennej kolejce zremisowała u siebie 1:1 z Mszczonowianką Mszczonów. Również w ten weekend zagrają u siebie, tym razem przeciwko Mazurowi Karczew.  Trzeba jasno jednak powiedzieć, że aktualna dyspozycja Sparty nie powala na kolana. Po tym zespole należy oczekiwać zdecydowanie lepszej gry. Co więcej Mazur w ostatniej kolejce pokonał 5:1 nie byle kogo, bo lidera grupy południowej mazowieckiej 4 ligi (Oskar Przysucha). Warto dodać, że była to dopiero druga porażka tego zespołu w tym sezonie (poprzednio w rundzie jesiennej, 1:3 z KS Konstancin, przyp.). Wygląda więc na to, że Spartę czeka w najbliższy weekend bardzo trudna przeprawa.

***

Przejdźmy więc do Ligi Okręgowej, gdzie czeka nas wspomniane hitowe starcie pomiędzy MKSem Piaseczno, a Kosą Konstancin. Będzie to okazja do debiutu w oficjalnym spotkaniu dla sprowadzonego do Piaseczna z Laury Chylice Piotra Madetko. Zawodnicy z Piaseczna deklarują bardzo dobrą formę, lecz wszystko oczywiście zweryfikowane zostanie na boisku.

***

Również w tej kolejce Ligi Okręgowej obejrzeć będziemy mogli starcia Laury Chylice z drużyną Naprzód Brwinów, Korony Góra Kalwaria z Milanem Milanówek oraz Perły Złotokłos z KS Teresin. Na tę chwilę z „naszych” drużyn najwyżej w tabeli znajduje się Perła i przynajmniej teoretycznie czeka ją mecz z najłatwiejszym rywalem. Na wyrównane zapowiadają się starcie Korony z Milanem oraz Laury z Brwinowem. Kibice, którzy wybiorą się na wspomniane spotkania na brak emocji nie będą mogli narzekać!

***

W ten weekend niestety na sam szczyt nie dojdziemy. Na rozgrywki typowo kartofliskowe przyjdzie nam jeszcze poczekać. Fani zmagań na najwyższym poziomie, który firmuje swoim znakiem nasz portal nie powinni się jednak załamywać bo zawodnicy wybiegną na boiska A Klasy oraz B Klasy już w przyszłym tygodniu! Nasza redakcja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że im bliżej do rozpoczęcia rundy wiosennej w tychże rozgrywkach, tym bardziej nasi czytelnicy nie mogą się tego momentu doczekać.

***

Przechodząc ze szczytu na dno, w najbliższy weekend już po raz kolejny możemy liczyć na występy naszych przedstawicieli w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.  Czysto teoretycznie na grę może liczyć aż 4 zawodników z przeszłością w drużynach z powiatu piaseczyńskiego (Kosecki, Żyro, Matulka, Prusaczyk). W praktyce od pierwszej minuty wystąpi najprawdopodobniej jedynie drugi ze wspomnianych zawodników. Jakub Kosecki może liczyć na wejście z ławki. Nieco gorzej póki co wyglądają notowania Kamila Matulki. Były zawodnik Pilicy Białobrzegi musi jeszcze sobie zapracować na szansę od Ryszarda Tarasiewicza. Miejmy nadzieję że trener Korony Kielce w końcu zdecyduje się wypuścić Kamila w bój. W przypadku ostatniego z wymienionych zawodników, kwestie szans na grę przemilczymy.

***

Na koniec o naszym akcencie w zmaganiach o…Puchar Szwajcarii. Syn byłego zawodnika ówczesnego Elektronika Piaseczno, Witolda Sikorskiego – Daniel (były zawodnik m.in. Wisły Kraków, Polonii Warszawa oraz Górnika Zabrze) zdobył 2 bramki w wygranym przez jego St. Gallen meczu ćwierćfinału Pucharu Szwajarii przeciwko drużynie SC Buochs. W półfinale tegoż pucharu na drodze St. Gallen stanie słynny FC Basel. Danielowi oczywiście życzymy powodzenia!

***

Od autora

W tym tygodniu to było na tyle jeśli chodzi o „Na szczycie dna”. Mam nadzieję, że taka formuła zapowiedzi weekendowych zmagań zarówno naszych zespołów, jak i naszych akcentów w tych oficjalnie silniejszych ligach. Jeżeli wam się podoba taka forma, to piszcie o tym w komentarzach. Jeżeli „Na szczycie dna” spotka się z twoim, drogi czytelniku, zainteresowaniem, to stanie się on regularną formułą umieszczaną na naszym portalu co tydzień. Wy o tym zadecydujcie, czekamy na wasze komentarze oraz opinie.


Patryk Dudzicki fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna