Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Kronika Sportowa cz.4 (1.05.2015 r)

Wicemistrzostwo Miedzywojewódzckich Młodzików w badmintonie, MUKS Piaseczno 2001  1 wygrana 1 porażka, kolejne sukcesy w tenie stołowym, Piaseczno-Perła 1:1, Lesznowola-Góra Kalwaria 2:1. Kronika sportowa cz.4 zaczynamy!!!

 

Badminton: 

Badmintoniści Hubertusa wicemistrzami w klasyfikacji drużynowej na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mlodzików, które właśnie zakończyły się w Ornecie!!! Indywidualnie podwójne złoto dla Michała Matysiaka w grze pojedynczej i w grze podwójnej z Olkiem Wyzykowskim, srebro w grze podwójnej dla Mikołaja Jozwiaka, który grał w parze z Łukaszem Zwierzchowskim z UKSB Milenium Warszawa, braz dla Kasi Gęsickiej i Dominika Telakowca w grze mieszanej. Punkty do klasyfikacji drużynowej zdobywali również Aniela Gęsicka i Antek Nowak w grze mieszanej, Olek Wyzykowski, Dominik Telakowiec, Kasia Gęsicka w grze pojedynczej, Karol Kwiatkowski i Mateusz Rawiak w grze podwójnej. W tym roku zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odnieśli zawodnicy z klubu UKSB Milenium Warszawa, trzecie miejsce dla Tramp Ornety. 


Koszykówka: 

"Dominacja MUKS-u"    MUKS Piaseczno-UKS Trójka Żyrardów. 

Ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach był bardzo ważny ze względu na bezpośrednią walkę z drużyną z Żyrardowa o 2 miejsce w tabeli grupy. Ponadto mecz odbywał się dzień po trudnym i wyczerpującym meczu z La Basket II i można było się obawiać o zmęczenie naszych zawodników.
 

Kto jednak miał jakiekolwiek obawy co do przebiegu meczu to szybko się one rozwiały. Nasza drużyna przystąpiła do meczu skoncentrowana, głodna walki i dobrze realizująca przedmeczowe założenia. Szczególnie widoczna była przewaga fizyczna i w organizacji ataku. Taka gra doprowadziła do szybkiego wypracowania bezpiecznej przewagi sięgającej 20-30 pkt.

Cały mecz miał podobny przebieg, a nasza drużyna stale powiększała przewagę Na początku trzeciej kwarty przyszło lekkie rozluźnienie w organizacji gry i drużyna przyjezdna zaczęła odrabiać straty ( 2:12 pkt w pierwszych 5 minutach III kwarty). Na szczęście sytuacja została szybko opanowana, a "straty" odrobione. Mecz zakończył wygraną gospodarzy z przewagą 34 pkt
Rozmiar i styl zwycięstwa cieszy z kilku powodów. Po pierwsze dało to naszej drużynie 2 miejsce w grupie. Wyrównało bilans meczy ligowo/turniejowych z Żyrardowem w tym sezonie (2:2 ) Ponadto pokazało skokowy progres umiejętności naszego zespołu.

MUKS Piaseczno – UKS "trójka" Żyrardów 82:48


Przegrana z LA BASKET II…../I

Mecz nie będzie brany pod uwagę w tabeli rozgrywek gdyż w drużynie przeciwników zagrali zawodnicy z pierwszej drużyny LA BASKET (która obecnie gra w półfinałach MP … !). Nie można oprzeć się wrażeniu że zmiana w składzie była spowodowana dwoma pod rząd przegranymi LA BASKET II z naszą drużyną ….
 

Mecz w pierwszych minutach był wyrównany. Obie drużyny postawiły na mocną obronę, krycie na całym boisku i szybkie akcje. Niestety po około pięciu minutach gry zaczęła się uwidaczniać przewaga gospodarzy którzy poprzez szybkie akcje, wejścia pod kosz oraz dobre rozegranie zaczeli zdobywać coraz więcej punktów. W tym czasie doskonałe spotkanie rozgrywał niewysoki playmaker gospodarzy Eryk Sulima punktując po dynamicznych wejściach pod kosz lub doskonale asystując. Nasza drużyna nie potrafiła odpowiedzieć na te zagrania odpowiednią obroną, a dołączając do tego niemoc rzutową w ataku przyczyniła się do zdobycia przez gospodarzy przewagi.

W następnych dwóch kwartach obraz gry się nie zmienił. Gospodarze cały czas zdobywali przewagę która pod koniec III kwarty sięgała ponad 20 pkt. Jednakże pod koniec tejże kwarty nasza drużyna odnalazła właściwy rytm gry. Kilka punktów z rzędu, dobre akcje w obronie pozwoliły zmniejszyć przewagę do gospodarzy i patrzyć z większym optymizmem na ostatnią kwartę. Kropką nad "i" w tej kwarcie postawił Konrad Lichowski rzucając za 3 pkt w ostatniej sekundzie kwarty.
 

Ostatnia IV kwarta meczu to tak jakby nowy, inny mecz. Obaj trenerzy wystawili najsilniejsze składy. Ten fragment meczu miał inny obraz. To nasza drużyna grała agresywniej, szybciej i lepiej w obronie. Wreszcie zaczęła lepiej funkcjonować obrona zespołowa, a akcje w ataku były bardziej poukładane. W ataku z doskonałą skutecznością popisywał się Mikołaj Adamowicz oraz Igor Karusewicz. Zbiórkami w ataku i dobrymi zasłonami Konrad Lichowski. W obronie niesamowitą energią popisywał się grający z kontuzją nosa Kacper Bigos.
Ostatnią kwartę MUKS PIASECZNO wygrał 19:14 . Niestety cały 
mecz przegrał 63:76

UKS LA BASKET II W-WA VS. MUKS PIASECZNO 76:63


Tenis Stołowy: 

3x brązowe medale podczas weekendowych Mistrzostw Mazowsza kadetów i młodzików.
 

3 medale zdobyli zawodnicy UKS Return Piaseczno w miniony weekend. Pierwszy zdobyła para deblowa Maksymilian Czerniak/Kacper Olczak, drugi krążek padł łupem kolejnej pary deblowej – tym razem młodziczki Amelka Kotarska i Oliwia Kornacka pokonały w walce o 3 miejsce parę z Płocka. Najbardziej wartościowy medal zdobyła jednak Oliwia Kornacka, która zajęła 3 miejsce w singlu. Niestety żaden z zawodników, ani zawodniczek nie awansował na indywidualne mistrzostwa Polski. Najbliżej był Maks, który w turnieju kadetów w decydującym o awansie meczu prowadził z Arturem Michalczykiem z Bogoria Grodzisk Maz. 2:1. Niestety zwycięsko od stołu odszedł zawodnik Bogorii. Podobnie blisko był Jakub Brzezik, który w decydującym starciu przegrał z Mateuszem Zalewskim z Serocka 1:3, (mimo wysokiego prowadzenia w czwartym secie 8:4). Blisko brązowego medalu była także para deblowa Jakub Brzezik/Bartek Szołkowski – niestety uległa parze z Płocka.
Już od najbliższego czwartku w Krakowie ruszają Mistrzostwa Polski juniorów, gdzie zagrają Krzysztof Bieniek, Dominik Borowski i Rafał Sztuka.


Piłka Nożna: 

Wyniki:

Ekstraliga kobiet 15 kolejka: 

ZTKKF Stilon Gorzów Wielkopolski    3:1    GOSiR Piaseczno

IV liga 25 kolejka: 

Sparta Jazgarzew    0:0    Orzeł Wierzbica

KS Konstancin  4:1    Victoria Sulejówek

Liga okregowa 22 kolejka: 

Kosa Konstancin  1:2    Naprzód Brwinów    
FC Lesznowola    2:1   Korona Góra Kalwaria 

UMKS Piaseczno 1:1  Perła Złotokłos

Laura Chylice  0:2  KS Teresin

A klasa: 21 kolejka

Okęcie II Warszawa    3:2    KS II Konstancin 
Jedność Żabieniec    3:1    AMT Nowa Wieś    
Perła II Złotokłos    0:1    GLKS Nadarzyn    
Sparta II Jazgarzew    0:3    Świt Warszawa    
Unia Warszawa    12:0    Walka Kosów

 

B klasa 14 kolejka: 

 Pauza: GLKS II Nadarzyn, UMKS II Piaseczno.
 FC II Lesznowola    2:2    UKS Tarczy
Marcovia 2000 II Marki    3:1    Wrzos Międzyborów    
Grom Prace Małe    1:8    Milan II Milanówek    
Jeziorka Prażmów    1:1    Ogień Brwinów

 Liga Okregowa  23 kolejka:

UKS Łady    7:3    Laura Chylice. 

 

 

 

 

tekst: Krzysztof Mogilski foto:  KS Hubertus Zalesie Górne. 

żródła: Hubertus Zalesie Górne, UKS Return Piaseczno, MUKS Piaseczno 2001. 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa