Znajdziesz nas na:

Główna

Komu procent, komu?

Co roku gdy nadchodzi czas rozliczeń podatkowych różnego rodzaju stowarzyszenia, fundacje itp mające status Organizacji Pożytku Publicznego toczą nierówną walkę o 1% podatku dochodowego który można przeznaczyć również na rozwój naszych klubów sportowych.

Co ciekawe, w samym spisie OPP które co roku publikuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej widnieją tylko dwa(!) wpisy dotyczące lokalnego sportu i one zostaną przedstawione w pierwszej kolejności.

[spoiler title=”Perła Złotokłos” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

1[/spoiler]

[spoiler title=”Korona Góra Kalwaria” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

10926207_656709994438959_8609927689223818881_n[/spoiler]

W kilku przypadkach które zostaną zaraz przytoczone rzuca się w oczy ten sam nr KRS, 0000270261. Jak się okazało, posługuje nim się fundacja studencka "Młodzi-Młodym". Projekt przypomina trochę platformę crowfounding'ową. W dodatku to najprawdopodobniej jedyna deska ratunku dla klubów które oficjalnie nie mogą się ubiegać o "naszą" część podatku. Oto i one:

 

[spoiler title=”MKS Piaseczno” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

2lndkh[/spoiler]

[spoiler title=”Jedność Żabieniec” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

1 pro[/spoiler]

[spoiler title=”Inne kluby” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Dazar Olympic Piaseczno – nr. 2995

X-Fight Piaseczno – nr. 3269

Return Piaseczno – nr. 4508

UKS OSiR Góra Kalwaria – nr. 2058

[/spoiler]

Jeszcze przez przypadek jedną ciekawą rzecz odkryliśmy. KS Konstancin korzysta ze wsparcia fundacji "Partnerstwo". Co ciekawe, jej działania skupione są głównie wokół innej dyscypliny – tenisa stołowego. Tak włodarze klubu grającego na co dzień w Oborach zachęcają do składania darowizn na ich cele statutowe.

 

Aktualizacja 2 marca 2015 godz. 20:10

Przed kilkoma chwilami kolejny klub zgłosił się do nas z prośba o publikację. Jest to Krótka Mysiadło. Z naszego rozpoznania wynika, że klub korzysta z "pomocy" Fundacji Siatkówki Plażowej. Tego sytuacja może być usprawiedliwona tym, że ekipa z Mysiadła wystawia swych zawodników w letniej odmianie siatkówki.

image003

Jesli kogoś pominęliśmy – piszcie na redakcja@psnews.com.pl


Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna