Znajdziesz nas na:

Główna

Zalesiańskie Biegi Górskie

Planujesz start w Rzeźniku lub innym biegu górskim? Chcesz się sprawdzić poza nudną trasą asfaltową? – W Zalesiu Górnym idealna do tego okazja będzie miała miejsce na sam koniec maja!

 

 

Nie ma na mazowszu wielu miejsc, w których da się pobiegać pod górkę, mamy za to wielu chętnych, którzy chcieliby to robić. Z myślą o nich powstają biegi, które pozwalają choć trochę poczuć się jak w górach. Jednym z nich będzie niewątpliwie Zalesiański Bieg Górski, którego przeprowadzenie możliwe jest dzięki życzliwości nadleśnictwa Chojnów i gościnności „Ośrodka Wisła" w Zalesiu Górnym.

 

Trasa biegu prowadzi urokliwymi leśnymi fragmentami „Ośrodka Wisła" po pętli, która pozwala na dopasowanie dystansu do możliwości biegowych każdego z biegaczy. Do wyboru będą trzy dystanse: 3,2 km (1 pętla), 6,4km(2 pętle) oraz 9,6km (3 pętle). Na każdej z pętli znajduje się kilkanaście podbiegów, które niewątpliwe spowodują podniesienie tętna każdego z biegaczy.

 

Bieg odbywać się będzie z pomiarem czasu a trasa będzie zabezpieczona przez zespół profesjonalnych ratowników medycznych. Najszybsze panie i najszybsi panowie w klasyfikacji OPEN zostaną nagrodzeni po rozegraniu biegu.

 

Na bieg można rejestrować się już teraz poprzez formularz na stronie biegzalesie.pl – tam również będą pojawiały się aktualne informacje na jego temat. Opłata startowa wynosi 35PLN i należy ją wnieść do 28 maja. Po tym terminie opłata rośnie o 10PLN i będzie możliwa do wniesienia tylko w biurze zawodów. Pakiety startowe odebrać będzie można przed biegiem w biurze zawodów, które będzie czynne w dniu imprezy od 8:00 na terenie ośrodka "Wisła". Start zawodów godzinę później.

 

Na zdjęciu: Wjazd do "Ośrodka Wisła" jeszcze z czasów przed rewolucją.


DL/Mteriały prasowe fot. za Fotopolska

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna