Znajdziesz nas na:

Główna

Wreszcie doczekał się Ekstraklasy

Od kilku dni krążyła w sieci wieść, że na ławce trenerskiej krakowskiej Cracovii w przyszłym sezonie będzie można ujrzeć Roberta Podolińskiego. Ku uciesze tamtejszych kibiców późnym wieczorem potwierdzono iż klub grający na obiekcie przy ul. Kałuży 1 w stolicy małopolski jego zatrudni.

 

Aktualny jeszcze szkoleniowiec I-ligowego Dolcanu Ząbki podpisał z Cracovią 2-letni kontrakt. Na oficjalnej stronie 14 ekipy zakończonych ledwo co rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy można znaleźć taką oto opinię "Czuję dumę, że taki klub jak Cracovia zainteresował się moimi usługami. Bardzo się cieszę,  że moja praca w Dolcanie Ząbki została doceniona w „Pasach". To dla mnie awans i zaszczyt, że poprowadzę Cracovię". 

 

Co ciekawe, były zawodnik i opekun grup młodzieżowych w KS'ie Piaseczno już kiedyś miał związki z "Pasami". Dokładniej w przerwie sezonu 2009/2010. Fakt że tylko miesiąc ale tak właśnie wspomina ówczesne czasy "Bardzo miło wspominam tamten okres, bo wtedy otrzymałem szansę pracy w ekstraklasie. Teraz ponownie do niej wracam i ponownie do Cracovii, ale tym razem jako jej samodzielny trener. Bardzo się z tego powodu cieszę.".

 

W lokalnym środowisku popularny "Bobo" karierę piłkarską zakończył w 2006 roku w barwach klubu z 1 Maja. Poza biało-niebieskimi szkolił m.in Koronę Górę Kalwaria, Znicz Pruszków i ostatnio Dolcan Ząbki. Pracował również jako nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym leżącym przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie.

 

Na zdjęciu: Nowy szkoleniowiec Cracovii grający w barwach oldbojów Legii Warszawa podczas meczu 3 rundy Okręgowego Pucharu Polski przeciwko Kosie Konstancin. Strzelił wówczas dwie bramki a Legia pokonała wówczas podopiecznych Artura Koprowskiego 8:5.


Darek Lipski / Cracovia fot. Darek Nowak

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna