Znajdziesz nas na:

Główna

Towarzyska sobota – wiele turniejów do wyboru

Powoli kończą się "poważne" rozgrywki piłkarskie, nadchodzi najbardziej upragniona przez wszystkich pora roku – lato – to i powstaje wiele pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu zarówno przez młodzież jak i ludzi bardziej doświadczonych życiowo i wiekiem. Przedsmak tego będziemy mieli już w tą sobotę. Więcej w rozwinięciu newsa.

 

 

Dwa nieodległe od siebie miejscowości – Zalesie Górne i Żabieniec. Zaczynamy od tej pierwszej, gdzie od samego rana będzie można być świadkami XV już edycji popularnego (szczególnie zimą) "Wieś Cup". Zazwyczaj turniej rozgrywano w trakcie trwania na terenie województwa ferii zimowych dla uczniów w hali przylegającej do Zespołu Szkół w Zalesiu Górnym. Tym razem postanowiono inaczej. Zdecydowano zorganizować zawody letnie, najprawdopodobniej po raz pierwszy wychodząc zza ścian.

 

Zresztą co będziemy mówić – więcej powie plakat. A nas tam nie zabraknie

 

Tak samo jak w Żabieńcu. Z tym że zaplanowano zdecydowanie jeszcze więcej. Najpierw (jak co roku zresztą) będzie miała miejsce akcja "Pozamiatajmy Jedność" która ma na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności w myśl dobrze znanej na świecie zasady "Support Your Local Club". Start tej części o 11-tej.

 

 

Kilka godzin później w skwarze na boisku gdzie na co dzień trenuje Jedność zaplanowano inny turniej amatorski z dodatkową atrakcją – meczem towarzyskim pomiędzy mieszkańcami Żabieńca a przedstawicielami mediów. W jakim składzie wyjdą ci drudzy? Na pewno naszych przedstawicieli tam nie zabraknie.

 


Tekst i foto: DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna